O nas

Klub został założony w 2001 roku pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy „Milenium” Gliwice. Prawdziwy rozkwit klubu nastąpił w roku 2007, kiedy to założona została sekcja Beach Soccera. Obecnie w klubie szkolimy 103 zawodników. Obecnie trenujemy zawodników od 5 roku życia aż po drużynę seniorską. W 2001 roku klub został zarejestrowany w Urzędzie Miasta Gliwice pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy „Milenium” Gliwice.

• UKS Milenium Freshman 2016

„JEŚLI GRASZ, NIE MYŚLĄC O ZWYCIĘSTWIE,
TO GRASZ W CAŁKIEM INNĄ GRĘ”

Od 2007 roku bierzemy regularny udział w oficjalnych rozgrywkach Beach Soccera na terenie całego kraju. Posiadamy również obiekt sportowy, na którym co roku odbywają się imprezy piłki nożnej plażowej dla wszystkich kategorii wiekowych. Jest  to m. in ogólnopolski turniej Milenium Beach Soccer Cup, na którym co roku gościmy  najlepsze drużyny z całego kraju. Posiadamy pierwszą i jedyną w Polsce Akademię Beach Soccera zrzeszającą dzieci w wieku od 5 do 14 roku życia.

Najważniejsze osiągnięcia UKS Milenium Gliwice:

• Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-21 w Beach Soccerze w 2014 r. pod patronatem PZPN,
  • V miejsce w Pucharze Polski w Beach Soccerze w 2014 r. pod patronatem PZPN,
  • Wicemistrzostwo w Otwartych Mistrzostwach Podlasia w Beach Soccerze w 2015 r.,
  • III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Podlasia w Beach Soccer w 2016 r.,
  • Młodzieżowe Wicemistrzostwo Polski U-21 w Beach Soccerze w 2013 r. pod patronatem PZPN,
  • III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-21 w Beach Soccer w 2012 oraz 2016 r. pod patronatem PZPN,
  • III miejsce w międzynarodowym turnieju Beach Soccera w Czechach w 2014 r.,
  • Mistrzostwo Śląska w turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku w kategorii U-8 w 2016 r.,
  • Mistrzostwo ligi Beach Soccera w kategorii U-13 w 2016 r. pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Nożnej,
  • Awans do ogólnopolskich finałów turnieju „Ekipa na Euro” w kategorii U-13 w 2016 r.

Stadion  do piłki nożnej plażowej „Milenium Arena” został wybudowany w roku 2009. Po 6 latach został zmodernizowany i przeniesiony w inne miejsce m.in. zostało wykonane odwodnienie terenu, zamontowano sztuczne oświetlenie, wymieniono bandy otaczające boisko oraz piłko łapy.

Stadion Beach Soccera „Milenium Arena”:

• pojemność – 400 miejsc
  • sztuczne oświetlenie