MILENIUM FUTSAL CUP 2017

MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2008

W niedzielny poranek rozpoczął się ostatni turniej z cyklu „Milenium Futsal Cup 2017”. Tym razem rywalizowali chłopcy z rocznika 2008. W turnieju wzięły udział drużyny: Salosu Dąbrowa Górnicza, GKSu Katowice, SP Cisowa, APG, UKS Milenium i drużyna z województwa Świętokrzyskiego – DAP Kielce. Poziom od samego początku po sam finał był bardzo wyrównany. Chłopcy nie oszczędzali się i w każdym ze spotkań walczyli by dostać się do półfinałów.

Nasi zawodnicy, nie notując porażki awansowali do kolejnego etapu turnieju z drugiego miejsca tuż za „Gieksą”. W półfinale kibice obejrzeli świetne widowisko i piękne bramki. Ostatecznie o awansie do finału decydowały, po raz pierwszy w naszych turniejach rzuty karne. Te lepiej wykonali zawodnicy naszej drużyny. W drugim spotkaniu Katowice rozprawiły się z APG i pozostało kibicom Milenium czekać do godziny 14.20 na wielki finał.

W ostatnim spotkaniu widać było, że żadna z drużyn nie chciała pozwolić sobie na prosty błąd, a ze strzałami z dystansu świetnie radzili sobie bramkarze obu drużyn. Podobnie jak w meczu półfinałowym tak w samym finale zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Po pewnie wykonanych karnych przez Kubę Głogowskiego, Wojtka Zająca i Leona Jasińskiego, kapitalną interwencją popisał się bramkarz naszego zespołu Igor Tkocz i tym samym drużyna UKS Milenium Gliwice została zwycięzcą „Milenium Futsal Cup rocznika 2008”. Sukces ten był jednak, dziełem całej drużyny, która po pechowym drugim miejscu w lidze orlików na boisku trawiastym wzięła się porządnie do roboty i powoli widać tego efekty. Warto dodać, że nasi zawodnicy wygrywali też nagrody indywidualne – królem strzelców został Wojtek Zając, a najlepszym bramkarzem Igor Tkocz.

Podziękowania dla wszystkich drużyn za przybycie i fantastyczną, wyrównaną rywalizacje oraz wszystkim zgromadzonym kibicom za doping podczas trwania turnieju.

GKS KATOWICE 4-1 SP CISOWA
SALOS 0-4 UKS MILENIUM
APG 0-5 DAP KIELCE
GKS KATOWICE 3-0 SALOS
SP CISOWA 0-4 DAP KIELCE
UKS MILENIUM 2-2 APG
SALOS 0-2 SP CISOWA
DAP KIELCE 0-1 UKS MILENIUM
APG 0-4 GKS KATOWICE
DAP KIELCE 1-0 SALOS
SP CISOWA 0-2 APG
UKS MILENIUM 1-1 GKS KATOWICE
SALOS 1-2 APG
SP CISOWA 0-2 UKS MILENIUM
DAP KIELCE 0-4 GKS KATOWICE


PÓŁFINAŁ 1: UKS MILENIUM 2-2 (3-1)k DAP KIELCE
PÓŁFINAŁ 2: GKS KATOWICE 5-0 APG
MECZ O MIEJSCE 5: SP CISOWA 2-2 (3-2)k SALOS
MECZ O MIEJSCE 3: APG 0-1 DAP KIELCE
FINAŁ: UKS MILENIUM 0-0 (3-2)k GKS KATOWICE


NAGRODY INDYWIDUALNE:
KRÓL STRZELCÓW – WOJCIECH ZAJĄC (UKS MILENIUM GLIWICE)
NAJLEPSZY BRAMKARZ –
IGOR TKOCZ (UKS MILENIUM GLIWICE)
NAJLEPSZY ZAWODNIK – PATRYK BOJEK (DAP KIELCE)


MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2011

16 grudnia 2017 roku, godzina 8:30 – o tej właśnie godzinie zabrzmiał pierwszy gwizdek turnieju Milenium Futsal Cup rocznika 2011. Warto zaznaczyć, ze celem rozgrywek była przede wszystkim dobra zabawa. Mnóstwo uśmiechu, radości, dobrej zabawy oraz oczywiście grad bramek towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju!

Były to zawody na tyle ważne, ponieważ od momentu rozpoczęcia przygody z piłką nożną był to pierwszy poważny sprawdzian umiejętności naszych podopiecznych. Niezrażeni przeciwnikiem i tłumem kibiców młodzi adepci piłki kopanej rozpoczęli bój! Bez wątpienia można stwierdzić, że każdy z nich dał z siebie 101% swoich umiejętności. Cieszy nas fakt uczenia dzieci właściwych postaw na boisku i poza nim. Każdy z zawodników podołał wyzwaniom jakim były trudności stawiane przez przeciwnika.

Dziękujemy wszystkim przybyłym zawodnikom za przybycie, postawę fair play i podarowanie nam dużo pozytywnych emocji, a trenerom drużyn za profesjonalne i bezproblemowe prowadzenie zespołów. Do zobaczenia za rok!

Wyniki:

GKS Katowice 7:1 Szkółka Piłkarska Piłkomania
UKS Milenium Gliwice 3:1 Akademia Piłkarska Gliwice
Czarni Sosnowiec 3:2 Football Academy Cieszyn
UKS Milenium Gliwice 0:7 GKS Katowice
Akademia Piłkarska Gliwice 1:2 Football Academy Cieszyn
Czarni Sosnowiec 1:1 Szkółka Piłkarska Piłkomania
GKS Katowice 10:0 Akademia Piłkarska Gliwice
Szkółka Piłkarska Piłkomania 4:1 Football Academy Cieszyn
Czarni Sosnowiec 2:1 UKS Milenium Gliwice
GKS Katowice 3:1 Football Academy Cieszyn
Akademia Piłkarska Gliwice 1:4 Czarni Sosnowiec
Szkółka Piłkarska Piłkomania 3:0 UKS Milenium Gliwice
Czarni Sosnowiec 1:1 GKS Katowice
Szkółka piłkarska Piłkomania 3:0 Akademia Piłkarska Gliwice
UKS Milenium Gliwice 1:1 Football Academy Cieszyn


MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2010

W drugą sobotę z rzędu na hali przy ZSP nr 5 rozgrywany był kolejny turniej z cyklu „Milenium Futsal Cup 2017”. Tym razem na parkiet wybiegli chłopcy z roczników 2010. Do turnieju tak, jak przed tygodniem przystąpiło 6 drużyn. Poziom turnieju był bardzo wysoki i wyrównany mimo młodego wieku zawodników. Nasza drużyna mimo dobrej gry miała problemy ze skutecznością. Słupki, poprzeczka czy świetne interwencje bramkarzy rywali skutkowały tym, że pierwsze mecze mimo wyrównanej walki przegrywamy. Chłopcy podrażnieni porażkami za wszelką cenę chcieli wygrać spotkanie i pokazać się przed licznie zgromadzoną publicznością. Ostatecznie dopinamy swego i zwyciężamy 2-1 w ostatnim meczu rozgrywek z drużyną Jastrzębia Bielszowice, która wcześniej uporała się z bardziej znanymi markami. Wszystkie drużyny otrzymują pamiątkowe medale i puchary a także słodkości od Świętego Mikołaja. Świetna zabawa, mnóstwo emocji i wyrównana rywalizacja tak można podsumować zawody rocznika 2010. Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom grupy Freshman „B” którzy pomogli w organizacji tego świetnego turnieju i wszystkim kibicom którzy dopingowali swoich ulubieńców.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczów:

UKS Milenium 0-3 Juventus Piekary Śl.
Gwarek Zabrze 8-1 APG
Ruch Chorzów 2-1 Jastrząb Ruda Śl.
UKS Milenium 1-2 Gwarek Zabrze
Juventus Piekary Śl. 0-3 Jastrząb Ruda Śl.
APG 6-0 Ruch Chorzów
Gwarek Zabrze 5-2 Juventus Piekary Śl.
APG 2-3 Jastrząb Ruda Śl.
Ruch Chorzów 0-1 UKS Milenium
Gwarek Zabrze 1-1 Jastrząb Ruda Śl.
Juventus Piekary Śl. 2-2 Ruch Chorzów
APG 3-1 UKS Milenium
Ruch Chorzów 2-0 Gwarek Zabrze
APG 3-0 Juventus Piekary Śl.
Jastrząb Ruda Śl. 1-2 UKS Milenium


MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2007

W  niedzielę 10 grudnia odbył się Mikołajkowy turniej „Milenium Futsal Cup” dla rocznika 2007. Przez cały dzień oglądaliśmy rywalizację drużyn: RODŁO Opole, UNITED Gliwice, BRAZYLIAN SOCCER SCHOOL Rybnik, FUTSAL AKADEMIA Pyskowice, AKADEMIA PIŁKARSKA Gliwice oraz gospodarz turnieju – UKS MILENIUM Gliwice.  W I fazie turnieju drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansowały 4 najlepsze drużyny. Rewelacją po fazie grupowej okazała się drużyna UNITED Gliwice, która w 5 meczach zdobyła komplet 15 pkt.

Gospodarze turnieju UKS MILENIUM Gliwice w fazie grupowej grali w kratkę co przełożyło się na zdobycie 3 pkt. i dalekiego 5 miejsca w tabeli. W pierwszym półfinale po bardzo zaciętym pojedynku RODŁO Opole pokonało FA Pyskowice 4:2, natomiast drugim finalistą okazała się drużyna UNITED Gliwice pewnie wygrywając z APG, bo aż 6:0.

W meczu o trzecie miejsce zawodnicy FA Pyskowice pokazali, że miejsce na podium jest przypisane właśnie im i pokonali APG 8:1.

Zawodnicy walczący w wielkim finale MILENIUM FUTSAL CUP 2017 dla rocznika 2007 bardzo długo trzymali wszystkich w ogromnym napięciu gdyż przez całe spotkanie utrzymywał się wynik remisowy 1;1.  Grę nerwów wygrali zawodnicy UNITED Gliwice zdobywając bramkę w ostatnich sekundach meczu. Prowadzenia nie oddali do końcowego gwizdka sędziego. Turniej Orlików wygrywa UNITED Gliwice !!!

Wyróżnienia indywidualne:

Król strzelców: Kuropatwa Szymon (FA PYSKOWICE)
Najlepszy bramkarz: Wolny Maksymilian (UNITED GLIWICE)
MVP: Bobrowski Franciszek (RODŁO OPOLE)


MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2006

Niedziela 3 grudnia 2017 roku upłynęła pod znakiem turnieju futsalu dla rocznika 2006. W turnieju zameldowało się 6 zespołów. W I fazie turnieju drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansowały 4 najlepsze drużyny.

Rewelacją po fazie grupowej okazała się drużyna ATOMU Grądy, która w 5 meczach zdobyła komplet 15 pkt. oraz odnotowała rewelacyjny bilans bramkowy 12-1. Z kolei ekipa, która zajęła 6 miejsce w grupie była Szkółka Piłkarska Piłkomania – młodzi zawodnicy zdobyli 1 pkt.

Gospodarze turnieju UKS MILENIUM Gliwice w fazie grupowej grali w kratkę co przełożyło się na zdobycie 4 pkt. i tego samego miejsca w tabeli.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą drużyny GKS GRUNWALD Ruda Śląska i TS CHEMIK Kędzierzyn Koźle. Młodzi zawodnicy CHEMIKA nie dali zbyt wielkich szans swoim kolegom z GRUNWALDU i pewnie wygrali 4:0.

Półfinał nr 2 rozgrzał kibiców zgromadzonych na trybunach, grała bowiem drużyna gospodarzy UKS MILENIUM Gliwice a przeciwnikiem była rewelacja turnieju ATOM Grądy. Niestety wiele nie wykorzystanych 100% sytuacji  gliwickich lwów zemściło się i z awansu do finału turnieju cieszyli się zawodnicy ATOMU.

W meczu o III miejsce drużyna UKS-u MILENIUM nie zdołała  podnieść się po porażce w półfinale i przegrała z GKS GRUNWALD Ruda Śląska 0:3. W finale zobaczyliśmy wiele pięknych akcji a młodzi zawodnicy TS CHEMIK Kędzierzyn Koźle przerwali zwycięską passę ATOMU Grądy, zwyciężając 2:0. Po końcowym gwizdku w „obozie” CHEMIKA wybuchła ogromna radość ze zwycięstwa.

Należy podkreślić, że drużyny  biorące udział w MILENIUM FUTSAL CUP 2017 dla rocznika 2006 zaprezentowały wysoki poziom umiejętności i ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że kluby grające w tym turnieju będziemy mieli okazje gościć na MILENIUM ARENIE w trakcie cyklu turniejów MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2018.

Cały cykl turniejów MILENIUM FUTSAL CUP 2017 jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Poniżej prezentujemy komplet wyników:

1. SPARTA ZABRZE 3:2 SZKÓŁKA PIŁKARSKA PIŁKOMANIA
2. ATOM GRĄDY 2:0 CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
3. UKS MILENIUM GLIWICE 3:2 SPARTA ZABRZE
4. GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 2:3 CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
5. ATOM GRĄDY 4:0 SZKÓŁKA PIŁKARSKA PIŁKOMANIA
6. SPARTA ZABRZE 1:2 GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA
7. ATOM GRĄDY 3:0 UKS MILENIUM GLIWICE
8. SZKÓŁKA PIŁKARSKA PIŁKOMANIA 1:2 CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
9. GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 1:2 ATOM GRĄDY
10. SPARTA ZABRZE 3:4 CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
11. SZKÓŁKA PIŁKARSKA PIŁKOMANIA 0:0 UKS MILENIUM GLIWICE
12. ATOM GRĄDY 1:0 SPARTA ZABRZE
13. SZKÓŁKA PIŁKARSKA PIŁKOMANIA 0:3 GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA
14. UKS MILENIUM GLIWICE 1:1 CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
15. UKS MILENIUM GLIWICE 1:4 GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA

PÓŁFINAŁ NR 1: GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 0:4 TS CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE
PÓŁFINAŁ NR 2: UKS MILENIUM GLIWICE 0:1 ATOM GRĄDY

MECZ O 5 MIEJSCE: SPARTA ZABRZE 1:2 SZKÓŁKA PIŁKARSKA „PIŁKOMANIA”
MECZ O 3 MIEJSCE: GKS GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 3:0 UKS MILENIUM GLIWICE

FINAŁ: TS CHEMIK KĘDZIERZYN KOŹLE 2:0 ATOM GRĄDY

MVP: Klementowski Dawid – ATOM Grądy
NAJLEPSZY STRZELEC: Kępczyński Jakub – GKS GRUNWALD Ruda Śląska
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Godula Tomasz – TS CHEMIK Kędzierzyn Koźle


MILENIUM FUTSAL CUP 2017 – ROCZNIK 2009

W sobotni poranek rozpoczęliśmy tegoroczny cyklu turniejów „Milenium Futsal Cup”. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika 2009. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Olimpia Piekary Śląskie, Promotor Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, APG, Szkółka Piłkarska Cisowa i UKS Milenium Gliwice. Wyniki tego dnia miały charakter tylko orientacyjny, a zwycięzcą został każdy zespół który wziął udział w rywalizacji. Liczyła się dobra zabawa i możliwość podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich. Na uwagę zasługuje postawa drużyny z Piekar Śląskich, która nie doznała porażki. Nasi zawodnicy turniej rozpoczęli od porażki 1-3 w derbach Gliwic. Później było już znacznie lepiej w emocjonującym meczu remisujemy z Zagłębiem Sosnowiec, doznajemy porażki z Olimpią i wygrywamy dwa ostatnie spotkania. Warto dodać, że podczas turnieju odwiedził nas gość…. Święty Mikołaj, mimo że przyszedł 3 dni wcześniej sprawił dzieciom mnóstwo radości. Dziękujemy wszystkim drużynom i zapraszamy na wiosnę na turnieje „Milenium Beach Soccer Cup 2018”

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Milenium Gliwice 1-3 APG
Zagłębie Sosnowiec 1-3 SP Cisowa
Olimpia Piekary Śl. 4-0 Promotor Zabrze
Milenium Gliwice 3-3 Zagłębie Sosnowiec
APG 4-1 Promotor Zabrze
Olimpia Piekary Śl. 4-0 SP Cisowa
Zagłębie Sosnowiec 2-0 APG
SP Cisowa 2-3 Promotor Zabrze
Olimpia Piekary Śl 4-1 Milenium Gliwice
Zagłębie Sosnowiec 0-1 Promotor Zabrze
APG 1-1 Olimpia Piekary Śl.
SP Cisowa 1-2 Milenium Gliwice
Olimpia Piekary Śl. 6-2 Zagłębie Sosnowiec
SP Cisowa 1-4 APG
Milenium Gliwice 4-2 Promotor Zabrze