Fuzja UKS Milenium Gliwice z TS 10ka.pl Zabrze!

Fuzja UKS Milenium Gliwice z TS 10ka.pl Zabrze!

15 marca 2016 Wyłączono przez admin

W sobotni wieczór (12 marca) w partnerskiej Restauracji Gabriela (Łabędzka 39a w Gliwicach) odbyło się spotkanie zarządu i przedstawicieli UKS Milenium Gliwice z prezesem TS 10ka.pl Zabrze. Podczas spotkania obradowano na temat bliskiej współpracy między tymi dwoma klubami.

Drużyn nie trzeba przedstawiać, gdyż UKS Milenium Gliwice to zasłużona drużyna na mapie Beach Soccera w Polsce a TS 10ka.pl Zabrze to pionier futsalu w Zabrzu. Możemy ogłosić, że w wyniku tego spotkania powstał nowy twór: UKS Milenium – 10ka.pl Gliwice. Pod jego skrzydłami będą grupy seniorów i juniorów U-21. To oznacza, że grupy Freshman nadal będą występować jako UKS Milenium Gliwice i fuzja ich nie obejmuje.

Piecze nad nowym tworem sprawować będzie duet trenerski Marcin Wawrzynek i Szymon Wesołowski. W planach drużyna „Milenium-10ka.pl” ma start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Beach Soccerze, I lidze ogólnopolskiej Beach Soccera oraz Pucharze Polski. Sztab szkoleniowy za jasny cel daje sobie awans do ekstraklasy Beach Soccera. Więcej szczegółów przekażemy niebawem.

Poprosiliśmy prezesa drużyny gliwickiej o słowo komentarza na temat wspomnianej fuzji: dlaczego doszło do fuzji i jakie plany wiąże bezpośrednio z nią:  „Jestem bardzo zadowolony ze spotkania z trenerem, Prezesem Szymonem Wesołowskim, stawiamy sobie wysokie cele, jakim bez wątpienia jest awans do ekstraklasy Beach Soccera oraz odzyskanie tytułu Mistrza Polski młodzieżowców U-21. Miałem wielokrotnie okazję obserwować i rywalizować z zawodnikami TS 10ka.pl Zabrze dlatego zapewniam wszystkich, że nawiązanie współpracy pozwoli na poszerzenie kadry zawodników co zwiększy rywalizację w drużynie. Jestem przekonany, że połączenie doświadczenia ze świeżą „krwią” zaowocuje w postaci wyników. Mam również nadzieję na współpracę długofalową, którą wdrażać będziemy etapami. Liczę również na to, że osoba trenera Szymona Wesołowskiego wniesie do drużyny nową jakość”.

Wierzymy, że fuzja pozwoli dokonać upragnionego awansu do Ekstraklasy Beach Soccera i ponownego wywalczenia tytułu Mistrzów Polski Młodzieżowców w Beach Soccer U-21.