MADJER CUP 2019 – PORTUGALSKI SEN

MADJER CUP 2019 – PORTUGALSKI SEN

30 czerwca 2019 Wyłączono przez admin

Figueira Da Foz, to miejsce zapadnie nam na zawsze w pamięci. Po pierwsze niesamowite plaże, ocean i obiekty sportowe do uprawiania sportów plażowych i nie tylko. Pozytywnie nastawieni do turystów mieszkańcy służący chętnie pomocą. Dania serwowane w uroczych knajpkach, dodajmy, że zawsze z jajkiem w każdej możliwej postaci.

I najważniejsze, wielka impreza Beach Soccera jaką bez wątpienia jest „Madjer Beach Soccer Cup”. Do Portugalii przyjechały drużyny z Hiszpanii, USA, Salwadoru, Włoch, Anglii, gospodarze turnieju oraz My czyli UKS Milenium Gliwice – reprezentujący Polskę w tym doborowym towarzystwie.

Patrząc na cały kompleks boisk do sportów plażowych (4 boiska do bech soccera, w tym stadion, 2 do piłki ręcznej plażowej,  4 do siatkówki plażowej oraz 4 do siatko – nogi plażowej) wypełnione codziennie dziećmi, młodzieżą oraz trenującymi zawodnikami.

Czy w takiej sytuacji opisanej powyżej nasi młodzi zawodnicy byli bez szans na dobry wynik? Wręcz przeciwnie! Od pierwszego spotkania Milenium narzuciło swój styl gry, wygrywając kolejno z NAVAL 6:3, HUGO ALMEIDA 8:6, CR AMARELLE A 3:2. Mając 9 pkt wydawało się, że nasza drużyna jest pewna awansu do półfinałów.

Niestety Beach Soccer jest grą nieobliczalną i żadne obliczenia matematyczne nie zakładały, że możemy nie awansować z powodu jednej bramki. Przegrana w ostatnim meczu z ACD O SOTAO 5:2, powaliła nas na kolana, długo trwające obliczenia i wyczekiwanie na ostateczne potwierdzenie wyników tabeli końcowej nauczyła wszystkich, że do póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Pozostała nam walka o miejsca 5-8. W mini półfinale zagraliśmy z Hiszpańską drużyną CD BALA AZUL potwierdzając swoją dobra dyspozycję aplikując rywalom 6 bramek a tracąc 3.

W bezpośrednim meczu o miejsce 5 ponownie zagraliśmy z Portugalską drużyną NAVAL. Spotkanie to prawdziwy horror, przez większość spotkania Portugalczycy prowadzili 3:1 by w końcówce stracić 2 bramki. Trzy minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, tak więc czekała nas seria rzutów karnych. Zawodnicy gliwickiej UKS-y zachowali więcej zimnej krwi pewnie wykonując swoje strzały. Ostatecznie wygrywamy 4:3 i cieszymy się z zajętego 5 miejsca w międzynarodowym turnieju „Madjer Beach Soccer Cup 2019”.

Każdy kto interesuje się piłką i jej plażową odmianą zada pytanie, jak to możliwe, że przy 5 wygranych meczach i tylko jednej porażce zajmujemy V miejsce. W każdym z nas pozostał niedosyt i sportowa złość, można by gdybać co by było, gdyby sędzia uznał bramkę w meczu z AMARELL ACADEMY, gdzie bramkarz wygarnął piłkę z bramki, przecież wystarczyło we wszystkich meczach grupowych zagrać lepiej w obronie.

Zawarte znajomości, wspomnienia, ogromny bagaż doświadczeń – tego nie zabierze nam nikt, jesteśmy silniejsi i jeszcze bardziej zdeterminowani do realizowania swoich marzeń. Stała się jeszcze jedna fantastyczna rzecz – narodziła się drużyna, w której wszyscy są ze sobą na dobre i na złe. Nie popadamy w euforię i już od środy zabieramy się do dalszej ciężkiej pracy. Przed nami kolejna wielka impreza, Młodzieżowy Puchar Polski w Beach Soccer 2019 w kategorii U-21. Trzymajcie kciuki!

UKS MILENIUM Gliwice – wystąpiło w składzie: Łoś Łukasz (B), Szostok Benedykt (B), Mainka Dawid (K), Niesler Mateusz, Kosmal Kacper, Terelak Paweł, Sobel Tomasz, Zwadło Tomasz, Dutkiewicz Artur, Michał Jędrzejewski.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z WYJAZDU DO PORTUGALII

Madjer Youth Beach Soccer Cup Final Classifications


Under 16 Division

1º ACD O Sótão 🇵🇹
2º Escola Hugo Almeida 🇵🇹
3º Campus Fútbol Playa Ramiro Amarelle B 🇪🇸
4º Sporting Clube de Portugal – Futebol de Praia
5º UKS Milenium Gliwice 🇵🇱
6º Associação Naval 1893 🇵🇹
7º C.D. Bala Azul 🇪🇸
8º AdBuarcos2017 🇵🇹
9º Isle of Wight Beach Soccer 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
10 º Campus Fútbol Playa Ramiro Amarelle A 🇪🇸

Top Scorer _ Manuel Ortega – C.D. Bala Azul

Under 18 Division

1º Warriors Sv 🇸🇻
2º Viareggio Beach Soccer 🇮🇹
3º ACD O Sótão 🇵🇹
4º AdBuarcos2017 🇵🇹
5º Isle of Wight Beach Soccer 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
6º SoCal Beach Soccer Club 🇺🇸
7º GD Ereira 🇵🇹
8º Campus Fútbol Playa Ramiro Amarelle 🇪🇸

Top Scorer – Cesar Rivera – Warriors Sv