Milenium Beach Soccer Cup 2009

Milenium Beach Soccer Cup 2009

27 maja 2016 Wyłączono przez admin

20 maja 2009 roku – znacie tą datę ??? Nie ??? Siedem lat temu przy słonecznej pogodzie ale bardzo polarnomorskim powietrzu odbyło się trzy dniowe święto  „Milenium Beach Soccer Cup 2009”.

Notatka z roku 2009 „Setki godzin pracy, dziesiątki godzin przygotowań i już. Milenium Arena jest ukończona i właśnie została oddana do użytku. Uroczyste otwarcie boiska miało miejsce podczas trzydniowego święta Beach Soccera, którego uczestnikami byliśmy w ostatnich dniach (20 – 23 maja). O randze tego obiektu (przypomnijmy – dziewiątego w Polsce i pierwszego w południowej części kraju) może świadczyć fakt, że reprezentacja Polski w Beach Soccerze zgodziła się zaprezentować miejscowej publiczności swój trening tuż przed wylotem na Puchar Europy do Rzymu. Zobaczyliśmy więc najważniejsze elementy tego widowiskowego sportu w wykonaniu polskich gwiazd:

Bramkarze:
Marek Górecki, Krzysztof Wiśniewski

Zawodnicy z pola:
Tomasz Wydmuszek, Dominik Depta, Grzegorz Musik, Witold Ziober, Konrad Kubiak, Łukasz Gromba, Sebastian Letniowski, Bogusław Saganowski

Sztab szkoleniowy:
Manager generalny: Michał Sieczko
Trener – Jarosław Jagielski
Kierownik Bartosz Grelewski
Fizjoterapeuta: Jacek Bakus

Przebieg ćwiczeń dla kibiców komentował Manager generalny Michał Sieczko. Na tym nie koniec – pierwsze ważne na Milenium Arena wydarzenie zostało zwieńczone niespodzianką dla budowniczych boiska a jednocześnie zawodników UKS Milenium Gliwice – specjalnie dla nich reprezentanci Polski przeprowadzili z najmłodszą drużyną w strukturach Polskiej Federacji Beach Soccera profesjonalny trening.

Po jednodniowej przerwie, w piątek 22 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Juniorów „MILENIUM CUP 2009”. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. REDECO WROCŁAW
2. TOR SERWIS SZÓSTKA SOSNOWIEC
3. ELMAR GARWOLIN
4. TANGO GLIWICE
5. MILENIUM GLIWICE
6. REMEDIUM PYSKOWICE

Jednak prawdziwie sportowe emocje miały miejsce dnia następnego, czyli w sobotę, kiedy na Milenium Arenę wkroczyli seniorzy. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom, a mecze były bardzo zacięte. Zawody wygrał Team Strzemieszyce ETA , pokonując Jesiony Tychy 1:0. Nad przebiegiem rozgrywek czuwała trójka sędziów: Jarosław Paradowski, Krzysztof Szostak oraz Patryk Adamczyk. Jeden z nich – sędzia klasy międzynarodowej – już po turnieju powiedział: „Sędziowałem już na Majorce i Madagaskarze, i tutaj nie było wcale gorzej.”

Klasyfikacja końcowa I Ogólnopolskiego Turnieju Seniorów „MILENIUM CUP 2009”

1. TEAM STRZEMIESZYCE ETA
2. JESIONY TYCHY
3. „6” KIEPSCY SOSNOWIEC
4. PA NOVA GLIWICE
5. MILENIUM GLIWICE
6. BLACK POWER TEAM KLECZEW
7. TROPICANA KATOWICE
8. REDECO WROCŁAW

Przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest budowa boiska oraz organizacja turniejów, wymaga ogromnego nakładu pracy. Ale wszyscy zgodnie możemy przyznać, że warto. Sportowe widowiska na wysokim poziomie, emocje kibiców i przeżycia zawodników, zwłaszcza tych najmłodszych, jakimi są „chłopcy” z Milenium, są bardzo satysfakcjonującą zapłatą za trud. Udany przebieg turniejów pozytywnie nastawia nas też do organizacji podobnych imprez”.

Aż trudno uwierzyć… ale za kilka dni spotkamy się po raz ósmy na „Milenium Beach Soccer Cup 2016”. Wspomnienia pozostaną na zawsze, dlatego zapraszamy wszystkich tych , którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w MBSC.