Rok 2014 – krótkie wspomnienie

Rok 2014 – krótkie wspomnienie

28 grudnia 2014 Wyłączono przez admin

Rok 2014, nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Jak co roku siadamy przed kominkiem i rozmyślamy nad tym, co też w minionych kilkunastu miesiącach wydarzyło się w wokół naszego klubu. A działo się sporo! Przygotowaliśmy dla was małe kalendarium podsumowujące najważniejsze wydarzenia mijającego roku:

11- styczeń – UKS Milenium rusza na podbój Europy! Wyruszamy do Czech by w Benesovie, miejscowości nieopodal przepięknej Pragi, rozegrać nasz pierwszy w historii turniej zagraniczny. Pomimo iż do turnieju przystąpiliśmy po 2 treningach i 4-miesięcznym rozbracie z piaskiem, zademonstrowaliśmy pokaz Gliwickiej szkoły Beach Soccera, odprawiając z kwitkiem czołowe czeskie drużyny a także Mistrza Słowacji, Artful Bratysławę. Ostatecznie zdobywamy 3 miejsce i zaproszenie na kolejne turnieje u naszych południowych sąsiadów.
13 czerwiec – nieoczekiwanie dostajemy szansę gry w Pucharze Polski, który miał się odbywać w Łódzkiej Manufakturze. Jeśli ktoś przed tym turniejem nie wierzył w siłę milenijnych lwów, to musiał przecierać oczy ze zdumienia. Wprawdzie przegraliśmy 2 z 3 rozegranych meczy, to jednak pokazaliśmy Beach Soccer w najlepszym możliwym wydaniu. Nasze kapitalne spotkania z Copacabaną czy Hemako na stałe zapiszą się w annałach polskiej piłki plażowej oraz zapadną na długo w pamięci kibiców. Zajmujemy 5 miejsce i z podniesioną głową wracamy do Gliwic.

21 czerwiec – zaczynamy już VI edycję „Milenium Beach Soccer Cup 2014”, jedną z największych imprez Beach Soccera w Polsce. O tym, dlaczego jest największy, świadczą liczby 215 i 25. Właśnie 215 bramek padło w 25 meczach rozegranych podczas 2 dni beach soccerowego święta. Mało? W dotychczasowych 6 edycjach najbardziej wytrwali kibice obejrzeli już ponad 800 bramek! Tegoroczną edycję wygrywa zespół FC Plac, Milenium kończy na drugim stopniu podium. W ubiegłym roku było 3 miejsce. Kto zgadnie, które miejsce zajmiemy w 2015 roku?

12 lipiec – Jedziemy do Warszawy po historyczny awans do ekstraklasy. Nawet najlepszym zdarzają się słabsze momenty i ten przyszedł niestety w tak ważnym turnieju. Szybko odpadamy z rywalizacji i wracamy na Śląsk na tarczy.
19 lipiec – Przyjeżdżamy do Głuchołaz na ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów. Podzieleni na 2 ekipy przystępujemy do rywalizacji. Poziom zawodów mocno nas zaskoczył, co spowodowało, że pierwsza ekipa odpada w ćwierćfinale, a druga drużyna zajmuje 3 miejsce w rozgrywkach.

31 lipiec – Ta data już na zawsze zapisze się w historii klubu. W Ustce, odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Licznej publice ręce same składały się do oklasków po kolejnych fenomenalnych akcjach gliwickiej „uksy” a całkowicie zdeklasowany rywale mogli tylko żałować, że nie urodzili się w Gliwicach. Po raz pierwszy w historii zdobywamy MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWO POLSKI U – 21!

31 sierpień – po ponad miesięcznym świętowaniu sukcesu, o którym każdy z nas będzie mógł za kilkanaście lat opowiadać swoim wnukom, dostajemy specjalne zaproszenie na pokazowy mecz uświetniający otwarcie nowego boiska do Beach Soccera oraz towarzyski turniej w miejscowości Busko-Zdrój.
Na bardzo dobrze zorganizowany turniej wystawiamy ponownie 2 ekipy. Pierwsza drużyna szybko odpada z rywalizacji, ale druga ekipa gładko rozprawiła się z kolejnymi przeciwnikami i ostatecznie wygrywa cały turniej. Miejmy nadzieję, że organizatorzy zechcą nas ponownie zaprosić za rok i dać nam szansę na powtórkę wyniku.

19 wrzesień – Tego dnia do gliwickiej „świątyni” wjechał ciężki sprzęt budowlany. W dwa dni przestał istnieć obiekt, na którym spędziliśmy 6 lat wylewając hektolitry potu, pozostawiając kawał swojego życia. Łza w oku pojawiła się wszystkim, którzy są związani z gliwickim Beach Soccerem – wspólnie przegrywaliśmy i wygrywaliśmy goszcząc reprezentację Polskiej Federacji Beach Soccera, najlepsze drużyny organizując wiele imprez Beach Soccera.
Na koniec, jeszcze jedna ważna data w historii naszego klubu, 4 sierpnia wracamy z Mistrzostw Polski. Tuż po wjeździe do Gliwic zostaliśmy zatrzymani przez Straż Pożarną, która zaczęła nas eskortować aż pod Dom Kultury w Brzezince. Docieramy na miejsce i nie możemy uwierzyć, co zastajemy na miejscu. Kiedy nasz wzrok przebił się przez setki balonów, kibicowskich flag oraz kłęby dymu z rac świetlnych, dostrzegamy tłumy Naszych najwspanialszych kibiców, którzy postanowili nam zorganizować powitalną fiestę. Radości, okrzyków a także łez wzruszenia nie było końca. Zostaliśmy powitani jak Mistrzowie Świata, bohaterowie, którzy uratowali świat przed zagładą. Mamy najlepszych kibiców na świecie i basta! Bez nich Beach Soccer w Gliwicach nie był by taki sam.

27 grudzień – Nowa Milenium Arena jest gotowa i czeka już na powiew wiosny, obiekt znajduje się w całkiem nowym miejscu, uwierzcie prezentuje się imponująco!!! Jest dłuższy o 3 metry i szerszy o 4 metry od swojej poprzedniczki. Wszystko zbudowano od podstaw z materiałów najwyższej jakości, wyposażenie boiska również pachnie świeżością. Możemy zdradzić, że to jeszcze nie koniec nowości na nowym beach soccerowym obiekcie – w przyszłym roku pojawią się elementy, które jeszcze bardziej zwrócą uwagę całej beach soccerowej Polski na „Milenium Arenę”.

Jako świeżo upieczeni mistrzowie kraju obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby za rok i w kolejnych latach, kibice mieli jeszcze więcej powodów do radości i świętowania sukcesów gliwickiego UKS-u Milenium w 2015 roku.