UKS MILENIUM – MAMY BRĄZ !!!

UKS MILENIUM – MAMY BRĄZ !!!

11 grudnia 2016 Wyłączono przez admin

Rok temu zadebiutowaliśmy w rozgrywkach o młodzieżowe mistrzostwo Śląska w futsalu i zajęliśmy 6 miejsce . W sobotę 10 grudnia 2016 roku zagraliśmy w III edycji mistrzostw – zdobyliśmy brązowe medale !!! Ciężka praca na treningach oparta na marzeniach i silnym pragnieniu zdobycia medalu na  imprezie rangi mistrzowskiej przyniosła efekty. Zawodnicy rocznika 2003 i młodsi zafundowali ogromną dawkę emocji, po dwóch dobrych meczach grupowych mieliśmy na koncie 4 pkt. Spotkanie z Rekordem miało zdecydować o tym kto będzie liderem grupy A. Mecz ten przegraliśmy mentalnie doznając wysokiej porażki.

W półfinale czekała na nas kolejna znana marka Gwiazda Ruda Śląska, przegrywamy półfinał ale nie umiejętnościami a brakiem wiary we własne możliwości. Po mimo porażki zagramy przecież o medale !!! Nasz przeciwnik w walce o brązowe medale Lukam Skoczów otarł się o finał przegrywając z Rekordem Bielsko Biała po rzutach karnych 3:2.

Do trzech razy sztuka – wreszcie drużyna uwierzyła w swoje możliwości – zagrała skoncentrowana pełna determinacji i wiary w końcowy sukces. Gra w defensywie i fantastyczne interwencje bramkarskie Łukasz Łosia wybiły z rytmu zespół Lukamu Skoczów. Gdy na 35 sekund przed końcową syreną straciliśmy bramkę kibice zamarli, by kilka sekund później eksplodować z radości – na 15 sekund przed końcem meczu Tomek Zwadło zdobywa bramkę dająca remis.

Rzuty karne zdecydowały o III miejscu – prawdziwy „rollercoaster” zafundowali zawodnicy obu drużyn a z wojny nerwów lepiej wyszła nasz drużyna i brązowe medale zawisły na szyjach gliwickiego UKS MILENIUM.

Organizatorzy turnieju zdecydowali, że najlepszym bramkarzem III Mistrzostw Ślaska w Futsalu rocznika 2003 został nasz bramkarz Łukasz „Łosiu” Łoś.

Skład „brązowej” ekipy Milenium Gliwice: Tomasz Zwadło (K), Jacek Zwadło, Mateusz Niesler, Dawid Mainka, Artur Dutkiewicz, Michał Jędrzejewski, Tomasz Sobel, Kacper Kosmal, Oliwer Stawiński, Łukasz Łoś (B)

Gorące podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy towarzyszyli i gorąco wspierali naszych młodych zawodników – mam nadzieję, że zawsze będziecie z nami !

Poniżej prezentujemy komplet wyników:

 • Grupa A: GLKS Wilkowice, Rekord Bielsko-Biała, KOS Victoria Częstochowa, Milenium Gliwice
 • Grupa B: Gwiazda SMS Ruda Śląska, Lukam Skoczów, AP Gliwice, KS Świerklany

Grupa A – eliminacje:

 • Wilkowice – Rekord 0:2 (0:1)
 • Milenium – Victoria 3:1 (1:0)
 • Wilkowice – Milenium 0:0
 • Victoria – Rekord 2:2 (1:2)
 • Rekord – Milenium 5:0 (3:0)
 • Victoria – Wilkowice 3:1 (0:0)

Grupa B – eliminacje:

 • AP Gliwice – Lukam 0:2 (0:1)
 • Gwiazda – KS Świerklany 3:1 (1:1)
 • AP Gliwice – Gwiazda 1:3 (0:1)
 • Lukam – KS Świerklany 3:0 (2:0)
 • Lukam – Gwiazda 1:2 (1:0)
 • KS Świerklany – AP Gliwice 4:0 (3:0)

Półfinały:

 • Rekord Bielsko – Biała – Lukam Skoczów 0:0 rz.karne 3:2
 • Gwiazda SMS Ruda Śląska – UKS Milenium Gliwice 5:0 (3:0)

Mecze o miejsca

 • o 7. miejsce: GLKS Wilkowice – AP Gliwice 4:1 (2:0)
 • o 5. miejsce: KOS Victoria – KS Świerklany 1:3 (0:0)
 • o 3. miejsce: Lukam Skoczów – UKS Milenium Gliwice 1:1 (0:0) rz.karne 2:3
 • finał: Rekord Bielsko-Biała – Gwiazda SMS Ruda Śląska 3:3 (3:1) rz. karne 2:3