Wpisy z roku 2009

Wpisy z roku 2009

10 grudnia 2009 Wyłączono przez admin

HARY CUP 2009

Dnia 29 listopada wzięliśmy udział w VI edycji turnieju halowego Hary Cup 2009, rozgrywanego na hali przy Akademii Medycznej w Łodzi. Przed rokiem debiutując na tych zawodach zajęliśmy VIII miejsce. Tym razem apetyty były jednak większe. W pierwszej fazie zawodów, drużyny zostały podzielone na 3 grupy, w celu dalszego rozstawienia. Przyszło nam się zmierzyć z ŁKS Łódź oraz MKP Zgierz. Pierwszy mecz po dość aktywnej, lecz kontrolowanej grze z obu stron, zakończyliśmy bezbramkowym remisem. W spotkaniu z drużyną ze Zgierza popełnialiśmy wiele szkolnych błędów takich jak niedokładne podania czy brak wyjścia na pozycję, przez co przegraliśmy 0-1. Kolejna faza turnieju, to następny podział na 3 grupy, jednak już każda drużyna była rozstawiona. Tutaj przypadło nam zagrać z Orłem Łódź oraz SMS Łódź. Pierwszym rywalem była drużyna SMS. Niestety przeciwnicy wykorzystali niemiłosiernie fatalną grę naszej drużyny i ostatecznie przegraliśmy 0-3. Wynik jednak odzwierciedlił grę, ponieważ to zawodnicy z Łodzi częściej atakowali. W meczu z Orłem Łódź kolejny raz pokazaliśmy się z bardzo słabej strony. Masa prostych błędów, brak wykończenia akcji, złe krycie spowodowały, że to spotkanie przegraliśmy aż 0-4. W finałowej części turnieju, do rozegrania mieliśmy znów 2 spotkania, ponownie z ŁKS Łódź oraz Omegą Kleszczów. Przeciwnicy z Łodzi tym razem okazali się lepsi, jednak nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Zaczęliśmy grać aktywniej, co spowodowało, że rywal miał problemy w obronie. To spotkanie przegraliśmy jednak 1-2 tracąc bramkę na 8 sekund przed zakończeniem. W ostatnim meczu turnieju zagraliśmy z Omegą. W tym meczu także było widać, że nastąpiło jakieś przełamanie w naszej drużynie. Znów zagraliśmy kombinacyjnie, jednak mało konsekwentnie w ataku. Ostatecznie zremisowaliśmy 0-0 i zakończyliśmy turniej. Ważną uwagą jest fatalna postawa sędziów, którzy nie znali przepisów z hali, oraz popełniali multum błędów czego efektem jest wiele poważnych kontuzji, nie tylko w naszej drużynie. Jednak to nie usprawiedliwia naszych słaych wyników. Pomimo złej gry ,cały czas panowała świetna atmosfera sportowej walki i rywalizacji. Podniosły się morale całej drużyny, co na pewno zaprocentuje na dalszych treningach. Pamiętamy jednak, że to Beach Soccer jest dyscypliną, z którą wiążemy naszą przyszłość. Czekamy zatem do wiosny, by wznowić treningi na piasku i przygotowywać się do najważniejszych imprez piaskowych w Polsce.

1.12.2009


BRAZYLIA MISTRZEM ŚWIATA 2009

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Beach Soccera rozgrywanych w Dubaju reprezentacja Brazylii zdobyła trzynasty raz tytuł mistrza globu. W wielkim finale pokonała 10:5 świetnie spisującą się reprezentację Szwajcarii, która w swoich szeregach miała najlepszego gracza oraz króla strzelców turnieju – Dejana Stankovica. III miejsce wywalczyli brązowi medaliści Pucharu Europy Portugalczycy, którzy zdecydowanie wygrali 14:7 z rewelacją tego turnieju Urugwajem.

26.11.2009


PIASEK NIE TAKI NAM DALEKI

Mało kto mógłby pomyśleć, że 22 listopada można jeszcze przeprowadzić trening w Beach Soccera. Śladem reprezentacji, które dziś rozgrywały ostatnie mecze w sezonie na Mistrzostwach Świata, my także chcieliśmy ostatni raz w tym roku wejść na piasek. Niestety niekorzystna pogoda uniemożliwia nam regularne treningi na dworze, więc mógł to być ostatni trening w tym sezonie na naszej arenie. Mamy jednak nadzieje, że zima szybko zamieni się w ciepłą wiosnę i będziemy mogli wrócić na piaskową powierzchnię.

22.11.2009


MILENIUM GLIWICE 5 – 12 JESIONY TYCHY

20 listopada rozegraliśmy kolejny sparing. Tym razem na hali w Pilchowicach przyszło nam się zmierzyć z zawodnikami Jesionów Tychy. Mecz obfitował w dobre, dynamiczne akcje oraz mnóstwo bramek. Faworytem przed spotkaniem była ekipa tyszan i niestety to sprawdziło się podczas spotkania. Przewaga gości przełożyła się na bramki, których po pierwszej połowie strzelili 6. Druga część gry to nadal dobre, widowiskowe spotkanie z wieloma ciekawymi sytuacjami. Ostatecznie Milenium Gliwice 5 – 12 Jesiony Tychy.

22.11.2009


MISTRZOSTWA ŚWIATA FIFA BEACH SOCCER 2009

U nas za oknem jesień w pełni a w dalekim Dubaju odbywają się Mistrzostwa Świata w Beach Soccera. Niestety jak wiemy bez Reprezentacji Polski, warto jednak popatrzeć jak grają najlepsi na świecie oraz podziwiać wielkie sportowe święto Beach Soccera zorganizowane na pięknym i olbrzymim stadionie.

17.11.2009


NOWA DRUŻYNA MILENIUM

MILENIUM Freshman – tak brzmi nazwa najmłodszego zespołu Milenium. Milenium oraz Milenium II złączą się w jedną drużynę, a najmłodsi zawodnicy będą trenować w nowo założonej ekipie.
Milenium „świeżaki” ( od ang. Freshman ) to sekcja dla graczy chodzących do szkół podstawowych (w wieku od 8 do 13 lat). Głównym celem treningów będzie opanowanie przez zawodników podstawowych elementów technicznych w Beach Soccerze. Jest to pierwsza w Polsce tak młoda drużyna trenująca Beach Soccera. Treningi poprowadzi Dawid Burzawa.

9.09.2009


KONIEC WAKACJI

Wakacje wraz z początkiem września nieubłaganie dobiegają końca, co dla nas oznacza rozpoczęcie przygotowań do przyszłego sezonu. To ostatnie dni wypoczynku, bowiem już 31 sierpnia (tj. w poniedziałek ) o godz. 13:00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie sezonu 2009/2010. Objaśnimy sobie wszystkie cele na najbliższy rok, podpiszemy nowe kontrakty oraz ustalimy rozpiskę treningów. Przeanalizujemy to, co działo się od rozpoczęcia pierwszego treningu do ostatniego gwizdka na Mistrzostwach Polski Juniorów.
A działo się naprawdę wiele :

14 lutego 2009 – obszerny artykuł w Gazecie Gliwickiej o Milenium Arenie – pierwszym na Śląsku i dziewiątym w Polsce boisku do Beach Soccera .

21 lutego 2009 – udział w XIV edycji turnieju o Puchar im. Józefa Podlesia

17 marca 2009 – stworzenie Milenium II, drużyny dla najmłodszych zawodników, którzy dzięki swoim staraniom mogą dostać szansę na grę w pierwszej drużynie.

2 kwietnia 2009 – Polska Federacja Beach Soccera wybiera organizatora IV Mistrzostw Polski Juniorów – Milenium Gliwice.

16 kwietnia 2009 – rozpoczęcie rozgrywek w IV Lidze Piątek Piłkarskich

20 maja 2009 – oficjalny trening Reprezentacji Polski w Beach Soccera na Milenium Arenie oraz wspólny trening z reprezentantami.

22 maja 2009 – I edycja juniorskiego turnieju „Milenium Cup 2009”, zajmujemy w nim 5 miejsce.

23 maja 2009 – I edycja seniorskiego turnieju „Milenium Cup 2009”, zajmujemy w nim wysokie 5 miejsce.

28 maja 2009 – 1 miejsce milenijnych dziewcząt w halowym turnieju o Puchar Wiosny.

12 lipca 2009 – 1 miejsce w prestiżowym turnieju seniorskim „Beach Soccer Black Power Cup” rozgrywanym w Kleczewie.

25 lipca 2009 – udział w II Eliminacjach do VII Pucharu Polski PFBS, zajmujemy w nich 7 miejsce oraz dostajemy nagrodę Fair Play.

1-2 sierpnia 2009 – organizujemy IV Mistrzostwa Polski Juniorów w Beach Soccera, w których zdobywamy wicemistrzostwo Polski oraz nagrodę Fair Play.

13 sierpnia 2009 – zostajemy sklasyfikowani w rankingach Beach Soccer Polska. Jesteśmy 19 drużyną VII Pucharu Polski, 29 drużyną w seniorskim rankingu BSP na sezon 2009, 2 drużyną w juniorskim rankingu BSP na sezon 2009 oraz 75 drużyną w rankingu wszechczasów BSP.

Mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie obfitował w jeszcze więcej sukcesów organizacyjnych jak i sportowych. Naszym celem jest piąć się coraz wyżej w hierarchiach Beach Soccera, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie.

27.08.2009


MILENIUM WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW ENERGA BEACH SOCCER 2009

Ciężka praca nareszcie przyniosła efekt i to niespodziewanie wielki, bo w postaci wicemistrzostwa Polski wśród juniorskich drużyn grających w Beach Soccera! W IV Mistrzostwach Polski Juniorów Energa Beach Soccer 2009 zajęliśmy 2 miejsce, wygrywając i przegrywając po 3 spotkania. Pierwszego dnia turnieju wygraliśmy z Tor Serwis Szóstką Będzin 4:2, pokonaliśmy Remedium Pyskowice 8:2 oraz ulegliśmy byłym wicemistrzom Polski OK Poddębice 3:5. Po pierwszym dniu z 6 punktami na koncie zajmowaliśmy drugą pozycję i wciąż liczyliśmy się w walce mistrzostwo.

Drugiego dnia z pełną motywacją przystąpiliśmy do rewanżowych spotkań. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Będzina, która swoją grą pokazała, że także liczy się w środowisku Beach Soccera. Niestety ulegliśmy w tym spotkaniu 2:3 i praktycznie straciliśmy szanse na złote medale. Walczyliśmy jednak jeszcze o drugą lokatę i aby ją zdobyć, musieliśmy pokonać Remedium Pyskowice. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 i mogliśmy świętować wicemistrzostwo kraju! W ostatnim meczu z drużyną, która zapewniła sobie już kolejkę wcześniej Mistrzostwo Polski – OK Poddębice kibice zgromadzeni na Milenium Arenie mogli zobaczyć prawdziwy Beach Soccer w wykonaniu dwóch najlepszych juniorskich drużyn w Polsce. W każdej akcji widzieliśmy efektowne strzały, piękne parady bramkarskie czy uderzenia przewrotką. Ostatecznie „mecz przyjaźni” – bo tak nazwał to spotkanie prezes PFBS Michał Sieczko – zakończyło się zwycięstwem nowego Mistrza Polski 3:6.

Kolejny raz byliśmy drużyną grającą najbardziej FAIR i dzięki temu otryzmaliđmy trzecią nagrodę FAIR PLAY w historii naszego klubu.
Wszystkie nagrody indywidualne zostały przyznane zawodnikom OK Poddębice.

Zapraszamy do działu galeria gdzie znajdziecie zdjęcia z Mistrzostw Polski Juniorów.

Ostateczna kolejność :
1. OK Poddębice
2. UKS MILENIUM VIP Gliwice
3. TOR-SERWIS SZÓSTKA Będzin
4. FUTSAL SZKÓŁKA Pyskowice

4.08.2009


II ELIMINACJE VII PUCHARU POLSKI ENERGA BEACH SOCCER 2009 PFBS

Niestety nie udało nam się awansować do finałów VII Pucharu Polski Energa Beach Soccer 2009 PFBS, które odbędą się w Niechorzu 8-9 sierpnia. Jednak awans byłby bardzo niespodziewanym osiągnięciem, ponieważ pojechaliśmy na turniej głównie po doświadczenie oraz sprawdzenie własnych umiejętności. Swój pierwszy mecz przegraliśmy 5:4z drużyną Sport Pub Rapid Lublin, z którą do przerwy prowadziliśmy aż 0:3! Niestety doświadczenie zawodników z Lublina dało nam się we znaki i ekipa grająca w Beach Soccera od początku istnienia tej dyscypliny w Polsce odrobiła starty, a nawet w ostatnich sekundach zdołała wyjść na prowadzenie. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z Black Power Team Kleczew, w którym doznaliśmy nieznacznej porażki 4:2. O losach meczu zaważyły proste błędy z naszej strony, które doświadczony przeciwnik wykorzystał bez problemów. Z racji tego, że turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, a więc do dwóch przegranych, pożegnaliśmy się z turniejem. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce, ale dostaliśmy także prestiżową nagrodę „Puchar Fair Play”. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, ponieważ przyszło nam grać z najlepszymi w Polsce, a wyniki pokazywały że znaczącej przewagi ze strony przeciwnika nie było.

21.07.2009


JEDZIEMY NA ELIMINACJE PUCHARU POLSKI!

Po świetnym występie w Kleczewie PFBS wręczyła nam dziką kartę na eliminacje VII Pucharu Polski Energa Beach Soccer 2009 PFBS. Turniej rozgrywany będzie 25-26 lipca w Białymstoku na plaży Ośrodka Sportów Wodnych w Dojlidach. Swój pierwszy mecz, a zarazem pierwszy mecz turnieju zagramy z drużyną Sport Pub Rapid Lublin ( 8 miejsce na MP ENERGA BEACH SOCCER 2009 PFBS ). Co ciekawe jesteśmy pierwszą juniorską drużyną w historii polskiego Beach Soccera, która wystąpi w eliminacjach o najwyższe laury w kraju. Pamiętajmy jednak, że jedziemy tam, by sprawdzić się na tle bardzo dobrego rywala oraz nabyć cenne doświadczenie, które z pewnością przyda się nam na rozgrywanych tydzień później IV Mistrzostwach Polski Juniorów Energa Beach Soccer 2009 PFBS.

18.07.2009


MILENIUM ZWYCIĘŻA W TURNIEJU ,,BEACH SOCCER BLACK POWER CUP”

Świetnie grająca drużyna Milenium okazała się bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie spotkania turnieju. W grupie przyszło nam się zmierzyć z Americą Warszawa którą pokonaliśmy 5:4, ME Wielkopolską z którymi wygraliśmy skromnie, bo tylko 1:0 oraz Elektro Konin których pokonaliśmy w dramatycznych okolicznościach strzelając bramkę na 4:3 w ostatnich sekundach spotkania. W finale spotkaliśmy sięz 14 drużyną tegorocznych Mistrzostw Polski ENERGA Beach Soccer 2009 PFBS Echo Vemmą Łódź, z którą zwyciężyliśmy w rzutach karnych(w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 ). Wynik bardzo cieszy, ponieważ przyszło nam stoczyć walkę z drużynami seniorskimi, a wygraną możemy uznać za nasz życiowy sukces . Tak wysokie miejsce to dobry prognostyk przed zbliżającymi się IV Mistrzostwami Polski Juniorów ENERGA BEACH SOCCER 2009.

13.07.2009


ZGRUPOWANIE WE WŁADYSŁAWOWIE

Po powrocie ze zgrupowania zostały zaledwie 3 tygodnie do treningów do MPJ. Oczekiwany dzień nadchodzi coraz szybciej i mamy nadzieje, że równie szybko przyjdzie oczekiwany sukces. Sprawozdanie z przygotowania wytrzymałościowo – siłowego już dostępne.

10.07.2009


„BEACH SOCCER BLACK POWER CUP”

12 lipca drużyn MILENIUM wystąpi w prestiżowym turnieju Beach Soccera, który odbędzie się w Trębach Starych na miejscowej plaży. Nadarza się okazja aby skonfrontować swe umiejętności z najlepszymi.

08.07.2009


PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2009

30 czerwca drużyna Milenium wyjeżdża na 7 dniowy obóz do Władysławowa. Głównym celem wyjazdu jest przygotowanie kondycyjno – fizyczne do rozgrywanych na naszym obiekcie Mistrzostw Polski Juniorów 2009, które odbędą się 1-2 sierpnia. Zawodnicy trenować będą na bałtyckich plażach głównie siłę i szybkość, jednak pojawią się także elementy techniki i taktyki. W trakcie zgrupowania zaplanowane jest zwiedzanie Gdańska, kibicowanie na Mistrzostwach Polski Energa Beach Soccer 2009, spacery po okolicy a także wspólny grill. Uczestnicy wyjazdu mieszkać będą w domku letniskowym, w których do dyspozycji będą mieć telewizory, nowocześnie wyposażone łazienki a także aneks kuchenny. Po powrocie ze zgrupowania zostają trzy tygodnie treningów, które mają skupić się całkowicie na taktyce oraz technice.

29.06.2009


27 – 28 CZERWCA 2009 – TURNIEJ BEACH SOCCERA

W dniach 27 – 28 czerwca 2009 w Poddębicach odbędzie się turniej Beach Soccera. To właśnie w Poddębicach dokłądnie rok temu zaczęła sie nasza przygoda z Beach Soccerem. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z drużynami znacznie śilniejszymi, zapewne zagramy z drużynami seniorskim.

07.05.2009


TRZYDNIOWE ŚWIĘTO BEACH SOCCERA W GLIWICACH

Setki godzin pracy, dziesiątki godzin przygotowań i już. Milenium Arena jest ukończona i właśnie została oddana do użytku. Uroczyste otwarcie boiska miało miejsce podczas trzydniowego święta Beach Soccera, którego uczestnikami byliśmy w ostatnich dniach (20 – 23 maja). O randze tego obiektu (przypomnijmy – dziewiątego w Polsce i pierwszego w południowej części kraju) może świadczyć fakt, że reprezentacja Polski w Beach Soccerze zgodziła się zaprezentować miejscowej publiczności swój trening tuż przed wylotem na Puchar Europy do Rzymu. Zobaczyliśmy więc najważniejsze elementy tego widowiskowego sportu w wykonaniu polskich gwiazd:

Bramkarze:
Marek Górecki, Krzysztof Wiśniewski

Zawodnicy z pola:
Tomasz Wydmuszek, Dominik Depta, Grzegorz Musik, Witold Ziober, Konrad Kubiak, Łukasz Gromba, Sebastian Letniowski, Bogusław Saganowski

Sztab szkoleniowy:
Manager generalny: Michał Sieczko
Trener – Jarosław Jagielski
Kierownik Bartosz Grelewski
Fizjoterapeuta: Jacek Bakus

Przebieg ćwiczeń dla kibiców komentował Manager generalny Michał Sieczko. Na tym nie koniec – pierwsze ważne na Milenium Arena wydarzenie zostało zwieńczone niespodzianką dla budowniczych boiska a jednocześnie zawodników UKS Milenium Gliwice – specjalnie dla nich reprezentanci Polski przeprowadzili z najmłodszą drużyną w strukturach Polskiej Federacji Beach Soccera profesjonalny trening.

Po jednodniowej przerwie, w piątek 22 maja odbył się I Ogólnopolski Turniej Juniorów „MILENIUM CUP 2009”. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. REDECO WROCŁAW
2. 
TOR SERWIS SZÓSTKA SOSNOWIEC
3. 
ELMAR GARWOLIN
4. 
TANGO GLIWICE
5. 
MILENIUM GLIWICE
6. 
REMEDIUM PYSKOWICE

Jednak prawdziwie sportowe emocje miały miejsce dnia następnego, czyli w sobotę, kiedy na Milenium Arenę wkroczyli seniorzy. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom, a mecze były bardzo zacięte. Zawody wygrał Team Strzemieszyce ETA , pokonując Jesiony Tychy 1:0. Nad przebiegiem rozgrywek czuwała trójka sędziów: Jarosław Paradowski, Krzysztof Szostak oraz Patryk Adamczyk. Jeden z nich – sędzia klasy międzynarodowej – już po turnieju powiedział: „Sędziowałem już na Majorce i Madagaskarze, i tutaj nie było wcale gorzej.”

Klasyfikacja końcowa I Ogólnopolskiego Turnieju Seniorów „MILENIUM CUP 2009”

1. TEAM STRZEMIESZYCE ETA
2. 
JESIONY TYCHY
3. 
„6” KIEPSCY SOSNOWIEC
4. 
PA NOVA GLIWICE
5. 
MILENIUM GLIWICE
6. 
BLACK POWER TEAM KLECZEW
7. 
TROPICANA KATOWICE
8. 
REDECO WROCŁAW

Przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest budowa boiska oraz organizacja turniejów, wymaga ogromnego nakładu pracy. Ale wszyscy zgodnie możemy przyznać, że warto. Sportowe widowiska na wysokim poziomie, emocje kibiców i przeżycia zawodników, zwłaszcza tych najmłodszych, jakimi są „chłopcy” z Milenium, są bardzo satysfakcjonującą zapłatą za trud. Udany przebieg turniejów pozytywnie nastawia nas też do organizacji podobnych imprez. Najbliższa – już 1 – 2 sierpnia IV MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW ENRGA BEACH SOCER 2009.

27.05.2009


MILENIUM GLIWICE – TEAM STRZEMIESZYCE

W niedzielę 10 maja o godzinie 17.00 nasz drużyna rozegra kolejny sparring. Przeciwnikiem Milenium tym razem będzie drużyna Team Strzemieszyce. Zapowiada sie bardzo ciekawy pojedynek, bowiem nasz sparring partner przygotowuje się do eliminacji Mistrzostw Polski w BS seniorów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania. Przypominamy – niedziela ,godzina 17.00 „MILENIUM ARENA”.

04.05.2009


TVP KATOWICE – PATRONAT MEDIALNY CYKLU IMPREZ BEACH SOCCERA

TVP KATOWICE objęło patronatem medialnym cykl imprez, które w dniach 20 – 23 maja odbędą się na naszym obiekcie. Relacje telewizyjne zobaczyć będzie można na antenie TVP KATOWICE w Aktualnościach Sportowych oraz na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej Katowice.

04.05.2009


1 – 2 SIERPNIA 2009 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BEACH SOCCERA

Gdyby rok temu ktoś powiedział, że Mistrzostwa Polski Juniorów w Beach Soccera odbędą się na Milenijnej Arenie, wielu zapewne przyjęło by tę wiadomość z uśmiechem na twarzy. Dzisiaj również możemy sie uśmiechać, bo organizacja Mistrzostw Polski stała się faktem. Na początku sierpnia gościć będziemy najlepsze drużyny juniorskie w Polsce. Kto nie wierzy, może potwierdzić tę informację na oficjalnej stronie Beach Soccer Polska. To trzecia wielka impreza, która odbędzie się na naszym obiekcie w sezonie 2009.

02.04.2009


MILENIUM VIP GLWICE WRACA DO LIGI PIATEK PIŁKARSKICH

Po półrocznej przerwie drużyna Milenium wraca do rozgrywek Gliwickiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej „PIĄTKA”. W czwartek 16 kwietnia o godzinie 18.00 zainaugurujemy rundę wiosenną. Mamy całkiem nową drużynę składającą się z bardzo młodych zawodników, którym przyjdzie zmierzyć się z doświadczonymi graczami. W rundzie wiosennej nie wynik będzie odgrywał główną rolę, ale styl i charakter gry. Rozgrywki traktujemy jako przygotowanie do najważniejszej dla nas imprezy w tym roku, czyli MP Juniorów w Beach Soccerze. Walkę o awans do wyższej ligi na poważnie zaczniemy w sezonie 2009/2010. Cel na przyszłość to awans do pierwszej ligi gliwickich rozgrywek. Przed nami droga bardzo długa, połączona z ciężkimi treningami i zaangażowaniem. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek w gliwickiej lidze znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.

02.04.2009


20 MAJA 2009 – TRENING REPREZENTACJI POLSKI W BEACH SOCCERA

Mamy już oficjalne potwierdzenie – Reprezentacja Polski w Beach Soccera 20 maja przeprowadzi na Milenium Arena oficjalny trening dla publiczności. Już teraz zapraszamy wszystkich fanów Beach Soccera, jak również tych, którzy nigdy nie mieli przyjemności oglądać piłki nożnej na piachu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji na temat Reprezentacji Polski i Beach Soccera w Polsce znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.

18.03.2009


MILENIUM II VIP GLIWICE !

W najbliższym czasie (jeżeli pozwoli nam na to pogoda) odbędzie się nabór do Milenium II Vip Gliwice. Druga drużyna będzie formą zaplecza do pierwszego składu. Zajęcia treningowe będą się odbywały 2 – 3 razy w tygodniu (godziny do ustalenia) pod okiem kapitana Milenium VIP Gliwice Dawida Burzawy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie siędo trenerów pierwszego składu. Mamy nadzieję, że duża ilość chętnych pozwoli na stworzenie Milenium II.

17.03.2009


XIV EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR IM. JÓZEFA PODLESIA

21 lutego na hali przy ul. Jasnej odbył się turniej o Puchar im. Józefa Podlesia. W turnieju wzięły udział 32 drużyny, głownie z pierwszej, drugiej i trzeciej ligi amatorskiej gliwickiego futsalu. Nie zabrakło również i nas. Uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup, z których dwie najlepsze awansowały do fazy play-off. Naszymi przeciwnikami w grupie B byli : Orchidea, Fryzjerzy i Tango Junior. Z tymi ostatnimi rozegraliśmy pierwszy mecz w naszej grupie. Warto podkreślić, że Tango Junior to drużyna grająca w I lidze amatorskiej, więc był to przeciwnik „z górnej półki”. Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, bez przewagi żadnej z drużyn. Niestety z minuty na minutę Tango rozkręcało swoją grę i w odstępie kilku minut zdołało strzelić nam dwie bramki. To nie podłamało naszych zawodników, którzy zdobyli kontaktowego gola jeszcze w pierwszej połowie. Po zmianie stron piłkarze Tanga rozerwali worek z bramkami, trafiając raz po raz. Ostatecznie Milenium w pierwszym meczu przegrało z Tango Junior 1:7 i aby przejść do kolejnej rundy, potrzebowało samych wygranych. Kolejny mecz został rozegrany z Orchideą. Szybkie wyjście na prowadzenie naszych zawodników nie odzwierciedliło tego, jak to spotkanie dalej się potoczyło. Niespodziewanie, po prostych błędach w obronie, straciliśmy dwie bramki i teraz to przeciwnik mógł spokojnie rozgrywać piłkę. Niestety na parę minut przed końcem straciliśmy trzeciego gola, który znacznie oddalił nas od wymarzonego awansu. W ostatnich sekundach zdołaliśmy zmniejszyć rozmiary porażki na 2:3. Po dwóch spotkaniach z zerowym dorobkiem w tabeli zajmowaliśmy ostatnie miejsce. Poprawą tego bilansu, mógł być mecz z Fryzjerami. Spotkanie rozpoczęliśmy spokojnie, według taktycznych założeń i to przyniosło efekt w postaci szybko zdobytej bramki. Niestety popełniliśmy takie same błędy, jak w ostatnim spotkaniu. Zabrakło dokładnego krycia i przeciwnik zdołał wyrównać, by później wyjść na prowadzenie, które powiększył do dwóch bramek. W ostatnim spotkaniu Milenium przegrało z Fryzjerami 1:3 i pożegnało się z turniejem.

04.03.2009


ZBUDOWALI BOISKO NA PIASKU

W ostatnim wydaniu „Gazety Gliwickiej + Zabrze” z dnia 11 lutego 2008 ukazał się artykuł o budowie boiska, drużynie oraz rozwoju naszego klubu. W tygodniku możemy przeczytać o przygotowaniach oraz budowie „Milenium Areny”.

Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz więcej mówi się o naszych osiągnięciach zarówno sportowych jak i organizacyjnych. To motywuje do dalszego działania i jeszcze większego zaangażowania w treningi.

14.02.2009


REPREZENTACJA POLSKI W BEACH SOCCERA PRZEPROWADZI TRENING NA MILENIUM ARENA

Informacja z ostatniej chwili, to wydaje się na razie nieprawdopodobne ale wszystko wskazuje na to, że w dniu 20 maja 2009 roku na MILENIUM ARENA oficjalny trening przeprowadzi REPREZENTACJA POLSKI W BEACH SOCCERA !!! , która następnego dnia odleci z lotniska w Pyrzowicach na PUCHAR EUROPY 2009 do RZYMU.

27.01.2009


TAK POWSTAWAŁA BEACH SOCCER MILENIUM ARENA
Za oknami zima, ale sezon beach soccera zbliża się wielkimi krokami, aby rozgrzać atmosferę przedstawiamy dzisiaj prezentację z budowy naszej MILENIJNEJ ARENY.

UWAGA !!! po kliknięciu na link „pobierz prezentację” strona zostanie przekierowana do innej witryny, gdzie należy wpisać kod i nacisnąć na przycisk „Download”

17.01.2009


MILENIUM VIP GLIWICE WZNOWIŁO TRENINGI PO PRZERWIE ŚWIĄTECZNEJ
5 stycznia 2009 roku ekipa MILENIUM VIP GLIWICE wznowiła treningi po przerwie świątecznej. Przerwa w treningu pozwoliła na wyleczenie drobnych urazów oraz zregenerowanie organizmu. Swój pierwszy w Nowym Roku trening zaczęliśmy od zajęć aerobiku, który na stałe zagości w naszym planie treningowym. Zajęcia poprowadziła Anita, właścicielka klubu FITNES PRO FIT , który jest partnerem naszego klubu.

10.01.2009