MBSC 2015 – Arena Milenium

18 czerwca 2015 Wyłączono przez admin

Do pierwszego gwizdka VII edycji MBSC 2015 pozostały nie cale dwa dni. Przygotowaliśmy dla Was kilka informacji dotyczący historii „MILENIUM ARENY”. To tutaj wszystko się zaczęło…

Gdy 10 września 2014 roku na naszą MILENIUM ARENĘ wjechał sprzęt ciężki (koparki, buldożery) każdemu z nas zakręciła się łza w oku. Kawał historii zniknął w przeciągu dwóch dni – a my budowaliśmy ten obiekt przez całe wakacje 2008 roku. Wybudowany własnymi siłami – uczniowie, nauczyciele oraz ludzie dobrej woli. To był dopiero początek, mając zapewnioną pomoc firm i ludzi, mogliśmy zrealizować marzenie o wybudowaniu boiska do Beach Soccera, prócz tego nie mieliśmy nic, prócz kilku łopat i pożyczonej betoniarki, jednak jak się okazało przy odrobinie szczęścia realne było zakończenie budowy, wystarczyły tylko chęci, zaangażowanie i odpowiednie podejście. Przy budowie naszego boiska pracowaliśmy całe wakacje od rana do wieczora, ucząc się przy tym podstaw budownictwa. Przecież trzeba mieć marzenia by je realizować!

Po ciężkim przepracowanym okresie wakacyjnym przyszła pora na długo oczekiwane uroczyste otwarcie Milenium Areny! Pierwszy mecz, pierwsze wspomnienia, pierwsza nauka gry w Beach Soccera. Ten obiekt zostanie na długo w sercach wszystkich zawodników, kibiców to na nim zostały wylane hektolitry potu, spędziliśmy tysiące godzin trenując podrzut piłki, strzały, taktykę. Pierwsze sukcesy, pierwsze nieporozumienia w zespole, radości i smutki. Powstanie Milenium Areny w 2008 roku zaowocowało powołaniem do życia drużyny UKS Milenium Gliwice, na tym samym obiekcie wychowali się Mistrzowie Polski U-21, Mistrzowie Śląska, srebrni oraz brązowi medaliści Mistrzostw Polski juniorów. Nieistniejąca już „stara” Milenium Arena gościła imprezy o randze ogólnopolskiej: Mistrzostwa Polski juniorów, Mistrzostwa Polski kobiet, 6 edycji Milenium Beach Soccer Cup, rozgrywki I ligi, Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W maju 2009 roku podczas otwarcia obiektu oglądaliśmy Reprezentacje Polski PFBS na czele z Bogusławem Saganowskim.

Nowy obiekt, który oddany został do użytku 6 maja 2015 roku robi ogromne wrażenie, nie chcemy się tu przechwalać – zobaczycie sami na własne oczy: pełne odwodnienie, nowoczesne bandy, piłko chwyty zabezpieczające wokół całego boiska, nowe wyposażenie techniczne oraz sztuczne oświetlenie + trybuna z pięciuset miejscami siedzącymi dla kibiców. Najważniejsze jest to, że obiekt tętni życiem oprócz pierwszej drużyny regularnie swoje treningi odbywają zawodnicy Freshman A, B oraz G, Łącznie w naszym klubie trenuje obecnie około 100 zawodników w wieku 7 – 23 lat.

Beach Soccer w naszej dzielnicy stał się sposobem na życie – To wszystko sprawia, że w najbliższych latach Milenium Arena oraz gliwicka UKS-a nie raz będzie na ustach całej Polski.

Więcej zdjęć obiektu znajdziecie w galerii.