TURNIEJ ROCZNIKA 2010!

TURNIEJ ROCZNIKA 2010!

7 marca 2017 Wyłączono przez admin

Ani dnia odpoczynku nie mieli najmłodsi zawodnicy UKS Milenium po sobotnim treningu. W niedzielę rano grupa składająca się z chłopców rocznika 2010 wyruszyła śladem swoich starszych kolegów na ostatni turniej z cyklu „Gwiazda Cup” do Rudy Śląskiej. Kadra na turniej była mocno osłabiona brakiem wielu zawodników, których wyeliminowały kontuzje. Na rudzkiej hali drużyny rywalizowały w dwóch grupach po cztery zespoły, a na koniec każda z drużyn rozgrywała swój finał. Nie było klasyfikacji medalowej, każdy z uczestników był tego dnia zwycięzcą. Nasze „Lwy” turniej rozpoczęły od spotkania z AMT Żywiec. Było to bardzo emocjonujące spotkanie zakończone wynikiem 4-4. Drugi grupowy mecz to remis w derbach Gliwic z drużyną GSFu. Ostatnie grupowe spotkanie to nasz najsłabszy występ i zdecydowana porażka z gospodarzami turnieju. Po bolesnej lekcji zawodnicy wyciągnęli wnioski i jak sami podkreślali zaczęli grać „zespołowo”. Taka gra przełożyła się na wynik i w małym finale pokonaliśmy drugą drużynę Gwiazdy Ruda Śląska, a dwa gole rywalom strzelił Alex Szubert.

Z turnieju wracamy zadowoleni z pamiątkowym pucharem oraz medalami. Chłopcy swoją grą udowodnili, że za kilka lat są w stanie dorównać swoim starszym kolegom. Na wyróżnienie zasłużył Jasiu Jakubowski, który został wybrany za swoją niezwykle sportową postawę, najlepszym zawodnikiem naszej drużyny, choć jak sam stwierdził nagroda ta należy się wszystkim, którzy reprezentowali Milenium na tym turnieju, gdyż jesteśmy jedną DRUŻYNĄ!

Drużyna wystąpiła w składzie: Jan Jakubowski, Wojtek Jakubowski, Alex Szubert, Maciek Grądzki, Jerzyk Jasiński, Krzysiu Brom, Olaf Langer

Wyniki meczów:

MILENIUM Gliwice – AMT Żywiec 4:4

GSF Gliwice – MILENIUM Gliwice 0:0

MILENIUM Gliwice – GWIAZDA żółta 0:7

GWIAZDA czerwona – MILENIUM Gliwice 1:2