Halowa Liga Podokręgu Zabrze

Halowa Liga Podokręgu Zabrze

1 lutego 2014 Wyłączono przez admin

W dniu dzisiejszym na hali w Gliwicach przy ul. Sikorskiego odbyły się rozgrywki fazy grupowej HLPZ. Najstarsza drużyna Milenium zajęła pierwsze miejsce w grupie A i z kompletem zwycięstw awansowała do finału który odbędzie się 15 marca w Zabrzu a zmierzy się w nim ze zwycięzcą grupy B.
W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną FC Nam Się Nie Chce. Przez większą część spotkania to my dyktowaliśmy warunki gry co pozwoliło nam na trzy bramkowe prowadzenie. Jednak proste błędy w końcowej fazie meczu kosztowały nas 2 bramki w związku z czym do samego końca musieliśmy drżeć o wynik. Na szczęście umiejętna gra w obronie pozwoliła dowieść prowadzenie do końca i ostatecznie zwyciężyliśmy 4:3 po bramkach Mateusza Kiklaisza i Marka Gajdy oraz po 2 trafieniach Marcina Sklorza.
W drugim meczu naszym rywalem była drużyna Startu Kleszczów który zastępował ekipę GTW Gliwice. Za zbyt nerwowy początek rywale skarcili nas szybko zdobytą bramką, na szczęście w górę wzięło nasze doświadczenie i wkrótce worek z bramkami dla naszej drużyny otworzył Marcin Sklorz który zdobył w tym spotkaniu hat tricka, 2 bramki zdobył Wojciech Żur a po jednym trafieniu dołożyli Marek Gajda i Rafał Kiklaisz. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:2.
Zaraz po tym spotkaniu od razu przystąpiliśmy do ostatniego meczu z drużyną Slavii Ruda Śląska. Przez cały mecz w pełni kontrolowaliśmy grę grając efektownie i przede wszystkim efektywnie. Zwycięstwo 6:0 w pełni odzwierciedlało to co działo się na boisku a bramkarza rywali dwukrotnie do łez doprowadzał Marek Gajda, swoją cegiełkę do wyniku dołożyli również Marcin Sklorz, Wojciech Żur, Mateusz Kiklaisz i Kamil Majkowski.

Skład Uks Milenium:

Patryk Nowak
Marcin Łątkowski
Michał Dendzik
Marcin Sklorz
Dawid Matuszek
Marek Gajda
Mateusz Kiklaisz
Rafał Kiklaisz
Wojciech Żur
Kamil Majkowski

W finale rozgrywek Halowej Lidze Podokręgu Zabrze w kategorii seniorskiej UKS Milenium Gliwice zmierzy się z drużyną Kolegium Sędziów. Finał będzie miał miejsce w Zabrzu 15 marca. W meczu o 3 miejsce FC Nam Się Nie Chce podejmie Zyg Zak.