U – 10 PUCHAR TYMBARKU 2017 – IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

U – 10 PUCHAR TYMBARKU 2017 – IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

30 marca 2017 Wyłączono przez admin

27 marca 2017 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 17 w kategorii wiekowej U-10 wzięła udział w finałach wojewódzkich w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2017”. Młodzi reprezentanci pojechali z wielkimi ambicjami, przypomnijmy że rok temu nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Śląska w kategorii U – 8. CI sami zawodnicy w tym roku zagrali w kategorii starszej U – 10.

W eliminacja gminnych ( październik 2016) nie mieli sobie równych i pewnie wygrali wszystkie spotkania, awansując do finałów wojewódzkich. Rozgrywki wojewódzkie odbywały się na obiektach piłkarskich w Sosnowcu – Niwce. Podobnie jak w rozgrywkach gminnych nasza drużyna wygrała wszystkie spotkania grupowe i z kompletem punktów awansowała do ćwierćfinału.

Mecz ćwierćfinałowy pokazał charakter drużyny, która na początku spotkania straciła bramkę by w końcówce meczu wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych. W grze nerwów lepsza okazała się nasza ekipa wygrywając ostatecznie 3:2, awansując tym samym do półfinału turnieju.

Z marzeniami o finale przystąpiliśmy do boju, drużyna Gol Bieruń okazała się jednak za silna dla naszych podopiecznych, szybko stracona bramka i niewykorzystane 100 % sytuacje zemściły się. Przeciwnicy zaaplikowali nam jeszcze 3 bramki i to oni awansowali do finału – wygrywając ostatecznie cały turniej wojewódzki, awansując do wielkiego ogólnopolskiego finału, który odbędzie się na PGE Narodowym.

Nam pozostał mecz pocieszenia czyli mały finał o III miejsce. Chłopcy nie podnieśli się po przegranym półfinale – nie wierzyli, że tym razem nie uda się pojechać na finały ogólnopolskie. Cały turniej pokazał piękno sportu, były łzy radości i rozgoryczenia. Dzieciaki zostawiły swoje serca na murawie pokazując ogromna wole walki i umiejętności. Tym razem się nie udało zabrakło doświadczenia i „chłodnej głowy” za rok ponownie powalczymy o finały ogólnopolskie.

Skład drużyny: Tymek Dudek (B), Dominik Mikuła (K), Daniel Mikuła, Leon Jasiński, Jakub Kiklaisz, Stanisław Kozieł, Miłosz Szubert, Michał Nitarski, Wojtek Zając.

Serdeczne podziękowania dla dziadków Leona Jasińskiego, którzy dopingowali naszych młodych zawodników od pierwszego do ostatniego gwizdka, zapewniając odpowiednia porcje węglowodanów w przerwach między meczami.