DRUŻYNA U-8 TRZECIM ZESPOŁEM W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM W TURNIEJU „O PUCHAR TYMBARKA”

DRUŻYNA U-8 TRZECIM ZESPOŁEM W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM W TURNIEJU „O PUCHAR TYMBARKA”

30 marca 2017 Wyłączono przez admin

W środę 29 marca odbyły się finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. Pierwszy mecz po bardzo wyrównanej walce zwyciężaliśmy 3:2, wynik nie odzwierciedla jednak przewagi naszej drużyny. Mnóstwo nie wykorzystanych akcji oraz strzałów doprowadziły do bardzo nerwowej końcówki meczu. Ostatecznie jednak zespół SP 17 zdobył w tym pojedynku 3 punkty. Potyczka z kolejnym rywalem to już istna dominacja naszej drużyny, wynik- 8:0, a skutkiem tego był awans do ćwierćfinałów, w których przyszło nam się zmierzyć z zespołem z Żor. Mecz był bardzo wyrównany, akcja za akcją, strzał za strzałem, w regulaminowym czasie gry wynik pojedynku był remisowy 0:0. Rozstrzygnięciem były 3 serie rzutów karnych, w których okazaliśmy się lepsi 1:0.

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z Zabrzańską drużyną (późniejszym zwycięzcą całego turnieju) Szkoły Podstawowej Nr 1. Zmęczenie dało się we znaki. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, w której 30 sekund przed końcem straciliśmy bramkę ulegliśmy rywalom 5:0.

Wysoka porażka w półfinale nie zdekoncentrowała i załamała naszych zawodników. W meczu o 3 miejsce wygrywamy 3:2, odrabiając jednobramkową stratę z pierwszej połowy i kończymy swoje zmagania na najniższym stopniu podium.

Zawody trwały cały dzień, a towarzysząca muzyka i piękna pogoda stworzyła niesamowity piłkarski klimat na obiekcie w Sosnowcu. Wielkie brawa dla zawodników, dali z siebie 100%, czego efektem jest brązowy medal i 3 miejsce w województwie Śląskim w swojej kategorii wiekowej. To bardzo dobry prognostyk i dowód na to, że ciężki trening popłaca!

Skład: Kacper Szczygielski, Dawid Langer, Antoni Truchanowski, Paweł Herc, Jan Grzechca, Jan Kozłowski (K) , Alex Szubert, Siwoo Yang.