Wpisy z roku 2013

Wpisy z roku 2013

10 grudnia 2013 Wyłączono przez admin

KOLEJNY ROK ZA NAMI !!!

Rok 2013 dobiega już końca. W takich chwilach człowiek rozmyśla nad tym co się wydarzyło, sumując kolejny przeżyty czas tym samym zestawiając sukcesy i porażki. Postanowiliśmy w pigułce przedstawić wam co się w tym roku wydarzyło a działo się naprawdę wiele! Sezon zaczęliśmy z wysokiego c, ponieważ już pierwszy turniej okazał się dla nas zwycięski a Marcin Sklorz zgarnął aż 2 statuetki dla najlepszego strzelca i zawodnika. Wygrany przez nas turniej R – gol Cup – jak się okazało – był tylko solidnym fundamentem pod kolejne sukcesy jakie na nas czekały tego lata.

Kolejny sprawdzian – zarówno sportowy jak i organizacyjny – czekał na nas w połowie czerwca gdy przystąpiliśmy do jubileuszowej 5 Edycji Milenium Cup. Po niesamowitych pojedynkach i wielkich emocjach mogliśmy się cieszyć z 3 miejsca. Trybuny pękały w szwach, media rozpływały się z zachwytu nad poziomem turnieju a kolejni rywale łapali się za głowę gdy widzieli pokaz prawdziwego Beach Soccera w wykonaniu gliwickich lwów. Jednak wisienką na torcie było powołanie dwóch naszych zawodników – Brzozy i Gajdzika – do Reprezentacji Polski, która miała wziąć udział w turnieju na Białorusi.

Następny przystanek na którym zatrzymała się rozpędzona gliwicka lokomotywa to Katowice. Trudy poprzedniego turnieju dały nam się we znaki i zajęliśmy tylko 2 miejsce. Szybko jednak o tym zapomnieliśmy bowiem czekał na nas kolejny ważny turniej. W Gliwicach rozpoczęły się rozgrywki 1 – wszej ligi. Pierwsze 2 drużyny miały się bić w barażach o grę w ekstraklasie. Niestety, pomimo ze walczyliśmy jak równy z równym, z zawodnikami, którzy w piłkę grali w takich krajach jak Kazachstan, Gruzja, Irak czy Grecja, to musieliśmy przełknąć gorycz porażki i zadowolić się tylko 3 miejscem.

W następnej kolejności pojawiliśmy się na turnieju w Pszczynie. Grając w mocno okrojonym składzie, zajęliśmy 2 miejsce. Od tamtego czasu mogliśmy spokojnie przygotowywać się do najważniejszych rozgrywek w sezonie – Mistrzostw Polski Juniorów. Do Ustki jechaliśmy głodni sukcesu i chociaż po kolei odprawialiśmy z kwitkiem kolejnych rywali, to niestety, musieliśmy uznać wyższość przyszłych mistrzów – Hemako Sztutowo. Było to dla nas trzecie srebro w historii mistrzostw ale wierzymy ze już za rok to my będziemy mistrzami. Do końca sezonu został jeszcze jeden turniej ale zanim do niego doszło, mocno trzymaliśmy kciuki za reprezentacje Polski, która z Dawidem Burzawą w składzie, walczyła w finałach mistrzostw Europy w słonecznej Hiszpanii. Brzoza i spółka zostali 5 drużyną w Europie.

Na koniec sezonu udaliśmy się tradycyjnie do Białegostoku. Liczne kontuzje i zmęczenie sezonem sprawiły, że zajęliśmy 4 miejsce i był to jedyny turniej w roku 2013, na którym nie stanęliśmy na podium.

Zakończony sezon nie oznaczał jednak przerwy w funkcjonowaniu klubu. Przywróciliśmy do życia sekcje freshman a liczba chętnych do treningu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W naszej akademii trenuje 41 młodych adeptów Beach Soccera. Mijający rok był obfity w sukcesy. Sześć turniejów na podium, powołania naszych zawodników do Kadry Polski czy tez reaktywacja sekcji freshman. Mamy nadzieję, że w zbliżającym się wielkimi krokami 2014 roku będziemy mieli jeszcze więcej powodów do radości.

30.12.2013


ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH !!!

18 grudnia po raz drugi wystąpiliśmy w turnieju organizowanym przez SP nr 1. Nasi młodzi zawodnicy jechali z wielkimi nadziejami ale i obawami, aż sześciu zadebiutowało w reprezentacji SP nr 17. Stres widoczny był szczególnie w pierwszym spotkaniu z SP1(KKS), gdzie niestety przegraliśmy 4:0. W kolejnym meczu zagraliśmy o wiele lepiej, remis i wygrana premiowała naszą młodą drużynę awansem do półfinału. Niestety na minutę przed końcem SP Kopienice zdobyło bramkę i do końca nie dało sobie wydrzeć awansu do półfinału. Reprezentacji SP 17 pozostał tak zwany mecz na otarcie łez. Był to zarazem najlepszy występ bo wygrany 3:1 a naszą wyższość musiała uznać SP z Ostropy. Podsumowując, zajęliśmy V miejsce jednak stać naszych młodych reprezentantów na zdecydowanie lepsze wyniki i grę.

Okazja do rewanżu już 15 stycznia – tym razem w turnieju zagrają uczniowie klas czwartych i młodsi.

18.12.2013


PIERWSZY TURNIEJ UKS „MILENIUM FRESHMAN” !!!

W niedzielne do południe 8 grudnia 2013 roku mieliśmy okazję zobaczyć w akcji najmłodszych adeptów Beach Soccera i Futsalu. To był ich pierwszy oficjalny turniej, który potwierdził ogromny potencjał sportowy naszych podopiecznych. Na I Mikołajkowym Turnieju Milenium Freshman zagrali wszyscy trenujący chłopcy, systemem gier każdy z każdym. W związku z tym każda z 8 osobowych drużyn rozegrała 3 spotkania w grupie by później zagrać ze swoimi starszymi kolegami czyli juniorami gliwickiej UKS-y. Gorąca atmosfera na trybunach, zacięta walka o każdy skrawek boiska, wiele radości i łez ale tych pozytywnych utwierdziła cały sztab szkoleniowy , że obrany kierunek działań sprawdza się.

Pragniemy podziękować juniorom UKS MILENIUM za pomoc w organizacji turnieju, rodzicom za gorący doping , Dżordżowi i Fafikowi za profesjonalną obsługę sędziowską.

Kolejny turniej już wkrótce !!!

9.12.2013


UKS „MIELENIUM” GLIWICE – SEZON 2013 W LICZBACH !!!

Jako ciekawostkę podajemy Wam garść statystyk z zakończonego sezonu 2013.

W tym sezonie rozegraliśmy 7 turniejów: 3x Gliwice, 1x Katowice, Pszczyna, Ustka, Białystok.

Rozegrano 34 mecze (w historii klubu rozegraliśmy ich już 144) z których 20 wygraliśmy a 14-krotnie schodziliśmy pokonani. Najlepiej wychodzą nam mecze rozgrywane w soboty gdzie na 22 spotkania wygraliśmy 15 razy, gorzej wypadamy w niedziele gdzie na 10 spotkań wygraliśmy zaledwie 4-krotnie.

Pod względem sukcesów było to nasz najlepszy sezon w historii. Aż 6 z 7 turniejów skończyliśmy na podium, 3 – krotnie zdobywaliśmy 2 i 3 miejsce, raz zwyciężyliśmy na otwarcie sezonu i raz zajęliśmy 4 miejsce na ostatnim turnieju w Białymstoku (na turniejach w Gliwicach i Katowicach wystawiliśmy dwie drużyny).

Naszym najczęstszym rywalem w tym sezonie była drużyna Hemako Sztutowo, z którą tylko w tym sezonie graliśmy 4 – krotnie (każdy z 4 meczów przegrywając różnicą jednej bramki) a w całej historii rozegraliśmy 9 meczów. Wszystkie spotkania zakończyły się naszą porażką.

Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był Mateusz Kiklaisz, który w dniu pierwszego meczu miał dokładnie 15 lat i 42 dni. Najstarszym zawodnikiem z kolei był Rafał Kiklaisz, który na otwarcie sezonu miał 22 lata i 102 dni. Obaj zawodnicy byli również kolejno najmłodszym i najstarszym zawodnikiem którzy zdobyli w tym sezonie bramkę. 4 z 7 turniejów odbyło się na wyjeździe. Aby na nie dotrzeć musieliśmy pokonać łącznie 2515 km na co poświeciliśmy 33 godziny podróży różnymi środkami transportu.

18.09.2013


UKS MILENIUM FRESHMAN WRACAJĄ DO GRY !!!

We wtorek rozpoczęły się zajęcia dla najmłodszych. Treningi cieszą się na chwilę obecną ogromnym zainteresowaniem, codziennie przybywa nowych zawodników, którzy pragną rozwijać się w zaproponowanej przez nas dyscyplinie sportowej tj Beach Soccer natomiast zimą czynnie uczestniczyć w treningach Futsalu. Jesteśmy dumni, że przycią gamy tak wiele dzieci, które chcą nauczyć się podstaw i poznać specyfikę gry Beach Soccera, uczyć się zdrowej rywalizacji sportowej poprzez zabawę z piłką, budować relacje koleżeńskie oraz rozwijać umiejętności współdziałania w grupie.

Skąd wzięła się nazwa i jak wyglądają zajęcia dla freshmanów? – „nazwa Sekcji Freshmanów została zapożyczona od Polskiej Federacji Beach Soccera, ponieważ to oni tak nazwali najmłodsze dzieciaki regularnie trenujące Beach Soccera, a że pierwsza taka grupa powstała właśnie w Gliwicach to do dnia dzisiejszego nazwa pozostała i funkcjonować będzie zapewne przez następne lata. Każde dziecko w Gliwickiej Uks – ie wie że grając w Milenium zaczyna swoją przygodę z Beach Soccerem jako freshman. Dzieciaki na naszych zajęciach kształtują przede wszystkim zwinność, koordynację i szybkość, wykonują różne ćwiczenia z piłką ucząc się tym samym jak dobrze uderzyć i prowadzić piłkę a także jak nad nią zapanować” – mówi wieloletni wfista, trener i założyciel UKS „Milenium” Gliwice, Marcin Wawrzynek.

Cały czas poszukujemy wsparcia od sponsorów i ludzi dobrej woli, Beach Soccer to piękny sport, który może zostać naszym sportem narodowym. Mamy bardzo zdolną młodzież i dzieci, które regularnie trenujemy, potrzebujemy więc wsparcia aby ten sport był ikoną naszego Klubu, w tej chwili po 5 latach treningów możemy pochwalić się 2 reprezentantami Polski, a dlaczego warto zaangażować sie w dzieciaki i młodzież, niech odpowiedzią będzie cytat trenera jednej z najlepszych drużyn w Polsce Hemako Sztutowo: „Tegoroczną zabawę z Beach Soccerem rozpoczęliśmy w słonecznych Gliwicach. Piękne miasto, piękna pogoda, wspaniali ludzie, wzorowa organizacja, niesamowici zawodnicy, tak krótko możemy opisać MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2013”

12.09.2013


TURNIEJE MBSC W LICZBACH !!!

Na wieczorną nudę polecamy ciekawą lekturę w postaci podsumowania statystycznego ze wszystkich pięciu edycji Milenium Beach Soccer Cup. Tak to już pięć lat wielkich ogólnopolskich imprez Beach Soccera na naszym wspaniałym obiekcie. Do kolejnej VI edycji pozostało „tylko” osiem miesięcy, cała Beach Soccerowa Polska spotka się ponownie 21 – 22 czerwca 2014 roku. Już teraz zarezerwujcie czas na najgorętszą imprezę w Gliwicach.

We wszystkich edycjach MBSC (łącznie z sezonem 2009) wzięło udział 19 drużyn z 8 województw:

1. Śląskie – 10 drużyn

2. Pomorskie – 3 drużyny

3. Łódzkie, Lubuskie, Wielkopolske, Dolnośląskie, Mazowieckie, Lubelskie – 1 drużyna

We wszystkich 5 edycjach brała udział 1 drużyna (UKS Milenium Gliwice).

We wszystkich edycjach (oprócz sezonu 2009) padło łącznie 584 bramek w 73 meczach co daje 8 bramek na mecz.

Najwięcej bramek strzelił:

Hotel Continental Krynica Morska – 104

UKS Milenium Gliwice – 86

Grembach Łódź – 72

ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza – 66 (plus bramki z I edycji MBSC)

Football Team Kiepscy Sosnowiec – 45

Pierwsze trzy miejsca drużyn z wszystkich edycji:

 

MBSC 2009

 

1. ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza

2. Jesiony Tychy

3. Football Team Kiepscy Sosnowiec

 

MBSC 2010

 

1. Football Team Kiepscy Sosnowiec

2. Hotel Continental Krynica Morska

3. ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza

 

MBSC 2011

 

1. Grembach Łódź

2. Hotel Continental Krynica Morska

3. Football Team Kiepscy Sosnowiec

 

MBSC 2012

1. Grembach Łódź

2. Hotel Continental Krynica Morska

3. ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza

 

MBSC 2013

 

1. Hemako Sztutowo

2. Sport Pub Rapid Lublin

3. UKS Milenium Gliwice

 

Miejsca na podium:

 

Hotel Continental Krynica Morska – 4x na podium ( 2,2,2,1)

ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza – 3x na podium ( 1,3,3)

Football Team Kiepscy Sosnowiec – 3x na podium ( 3,1,3)

Grembach Łódź – 2x na podium (1,1)

Jesiony Tychy – 1x na podium (2)

UKS Milenium Gliwice – 1x na podium (3)

Sport Pub Rapid Lublin – 1x na podium (2)

 

Kilometraż: Drużyny przyjeżdżając do Gliwic pokonały łącznie 9979 km ( źródło:Google Maps) i poświęciły na to 153 godziny co daje łącznie 6,5 dnia podróży. Najwięcej kilometrów pokonał Hotel Continental Krynica Morska – 3516 km (60 godzin podróży), Black Power Team Kleczew – 1140 km (20 godzin podróży), Copacabana Gdańsk – 1122 km (18 godzin podróży) MES Gdańsk – 1122 km (18 godzin podróży).

10.09.2013


ZAKOŃCZENIE SEZONU BEACH SOCCERA 2013

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie klubowe w którym zarząd, sztab szkoleniowy i zawodnicy rozegrali ostatni mecz na piasku w tym roku a następnie wspólnie przy kolacji omówiony został zakończony właśnie sezon oraz plany na najbliższą przyszłość.

Nastąpiło sporo zmian w zarządzie klubu. Najważniejsza została dokonana na stanowisku prezesa. Ster po Marcinie Wawrzynku przejęła Katarzyna Jacek a dotychczasowy prezes objął funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży. Mariusz Mrózek w dalszym ciągu pozostaje vice-prezesem klubu. Dodatkowo wzbogaciliśmy się o drugiego już kierownika drużyny – Mirosława Matuszka – a także specjalistę ds. marketingu – Marcina Łątkowskiego. Została przywrócona do życia sekcja Milenium „Freshman”, którą podzielono na dwie grupy prowadzone przez licencjonowanego trenera, Rafała Kiklaisz oraz reprezentanta Polski w Beach Soccer i byłego zawodnika ekstraklasy futsalu – Dawida Burzawa.

Ustalono, że przygotowania do sezonu 2014 rozpoczną się w styczniu oraz że będzie kontynuowany nasz innowacyjny projekt o nazwie „Miejska Liga Beach Soccera”, który chcemy rozpocząć przed startem nowego sezonu. Wszyscy zawodnicy, którzy grali w tym sezonie, wyrażają chęć przedłużenia swoich kontraktów na kolejny rok. Miasto Gliwice zaczyna doceniać nasze dążenie do profesjonalizacji chcąc nam pomóc w zakresie infrastruktury – jednak na razie jest za wcześnie by zdradzić szczegóły. O wszystkich nowinkach będziemy was informować na bieżąco.

10.09.2013


IV MIEJSCE W MISTRZOSTWACH PODLASIA 2013 !!!

W Białymstoku gościliśmy już po raz czwarty. Pogoda przypominała bardziej jesień niż upalne lato. Podobnie jak w ubiegłym roku – zajęliśmy miejsce IV przegrywając z Hemako Sztutowo 2:3. Była to nasza czwarta konfrontacja z drużyną z mierzei wiślanej. Niestety już czwarty raz w tym sezonie musieliśmy uznać wyższość rywali i to przegrywając różnicą jednej bramki. W pierwszym spotkaniu bez większego problemu pokonaliśmy BROWAR MURZA GOL Białystok 4:0. Niestety w kolejnym spotkaniu przegraliśmy z REPREZENTACJĄ Podlasia 3:5, która wywalczyła ostatecznie Mistrzostwo. Mecz niezwykle ciężki pod względem fizycznym – rywale grali jakby znajdowali się na boisku trawiastym a nie na piaszczystej arenie. Mecz nr 3 okazał się zatem „eliminatorem”, drużyna przegrana odpadała z turnieju, zatem stawka była ogromna a przeciwnik nie byle jaki – bo zdobywca brązowych medali na Mistrzostwach Polski 2013. Becpak Firtech Zdrowie Garwolin w praktycznie pełnym składzie, zastało rozgromione przez naszą gliwicką UKS-ę, przegrywając po bardzo emocjonującym meczu 2:4. To był mecz z gatunku typowo Beach Soccerowych, gra w powietrzu, przewrotki, piękne bramki i dramaturgia do samego końca. Dzięki wygranej ze Zdrowiem Garwolin, pozostaliśmy w grze awansując do półfinału. Tam czekała na nas ekipa Elhurt-Elmet Helios Białystok. Kolejna drużyna grająca bardzo siłowo, preferująca zasady gry w piłkę halową. Jak wiemy w tym sezonie największe problemy mieliśmy właśnie z futsalowcami , którzy na piasku grają sporadycznie a co za tym idzie nie respektują zasad panujących na piaszczystej „murawie”. W regulaminowym czasie gry wynik nie kojarzył się z Beach Soccerem 1:1. Po dogrywce przegranej 1:2 okazało się że MILENIUM Gliwice zagra ponownie jak w roku ubiegłym o miejsce 3.

Poniżej prezentujemy wyniki spotkań gliwickiej UKS-y.

 

UKS Milenium – Browar Murza Gol Białystok 4:0

UKS Milenium – Reprezentacja Podlasia 3:5

UKS Milenium – Becpak Firtech Zdrowie Garwolin 4:2

UKS Milenium – Elhurt-Elmet Helios Białystok (1:1) 1:2 po dogrywce

UKS Milenium – Hemako Sztutowo 2:3

 

Był to niestety ostatni turniej w tym sezonie. Dwa kolejne, które miały się odbyć niestety zostały odwołane, pozostaje więc czekać na kolejny sezon.

Już wkrótce opublikujemy szczegółowe podsumowanie beach soccerowego lata 2013 w wykonaniu naszego UKS-u. Podamy również informacje dotyczące dalszych planów związanych z Beach Soccerem.

08.09.2013


WICEMISTRZOWIE POLSKI JUNIORÓW W BEACH SOCCER 2013 !!!

Mistrzostwa Polski w Beach Soccer 2013 przeszły do historii, gliwicka UKS-a wspominać będzie je bardzo mile. Po dwóch latach przerwy wywalczyliśmy srebrne medale – jesteśmy drugą drużyną juniorską w Polsce, złoto było bardzo blisko. Trzeci raz w tym roku przegraliśmy z Hemako Sztutowo, trzeci raz 1 bramką, fatum ???, nie .. raczej brak odrobiny szczęścia. Zawodnicy zagrali kapitalne rozgrywki, aplikując swoim rywalom w sumie 19 bramek, tracąc tylko 5. „Denda” i „Paprik” spisali się na medal czego dowodem jest wybór Patryka „PAPRIKA” Nowaka na najlepszego bramkarza Juniorskich Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że „PAPRIK” jako jedyny bramkarz zdobył bramkę z rzutu wolnego z własnego pola karnego. Nasza drużyna stworzyła wiele przepięknych akcji w powietrzu, grała jak natchniona – możemy śmiało powiedzieć „to był prawdziwy Beach Soccer”, widowiskowy, piękny, emocjonujący.

W pierwszym spotkaniu mistrzostw zmierzyliśmy się z Laktozą Łyszkowice drużyną, która w tamtym roku nie odegrała znaczącej roli w rozgrywkach. Po nerwowym początku mecz ułożył się po naszej myśli, choć przyznać trzeba, że wynik 1:0 dość długo trzymał nas w niepewności. Napięcie opadło gdy zdobyliśmy drugą bramkę i kolejne. Bezpieczne prowadzenie 4:0 zagwarantowało nam pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach.

UKS Milenium Gliwice – Laktoza Łyszkowice 4:0

1:0 Kamil Kiklaisz, 2:0 Dawid Matuszek, 3:0 Marcin Sklorz, 4:0 Marcin Sklorz

Spotkanie nr 2 jak się później okazało przesądziło o tytule mistrzowskim w sezonie 2013. Pierwsza tercja spotkania z Hemako to zacięty bój, walka o każdy centymetr boiska, wiele pięknych lecz nie wykończonych akcji w powietrzu. Wynik do przerwy 0:0 – po przepięknej przewrotce „Brzozy” wyszliśmy na prowadzenie. Rywale jednak szybko wyrównali i łapali wiatr w żagle strzelając 3 kolejne bramki. Gdy na 3 minuty przed końcem Hemako było już pewne wygranej, gliwicka UKS-a rozpoczęła kontrofensywę a drużynę do walki poderwał „Marczeno” strzelając dla Milenium 2 bramkę a następnie kilka sekund później aplikując rywalom kolejne 3 trafienia. U przeciwników widać było zdenerwowanie a my naciskaliśmy. Było niespełna 60 sekund do końca, atomowe uderzenie naszego zawodnika, po interwencji bramkarza trafia w słupek, następnie książkowo wykonany rzut rożny mógł zamienić „Ślimak” na bramkę dającą nam wyrównanie, jednak po jego uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Hemako.

To najciekawsze i najbardziej widowiskowe spotkanie Mistrzostw Polski Juniorów 2013 w Beach Soccer, Hemako okazało się lepsze o jedną bramkę, gliwickiej UKS-ie zabrakło szczęścia, nie byliśmy gorsi pod żadnym względem ale taki jest sport – ktoś musi przegrać.

Hemako Sztutowo – UKS Milenium Gliwice 4:3

0:1 Dawid Burzawa, 1:1 Maciej Świderski, 2:1 Maciej Daniluk, 3:1 Krzysztof Klein, 4:1 Krzysztof Klein, 4:2 Marcin Sklorz, 4:3 Marcin Sklorz

Przed spotkaniem z Wodomexem cała drużyna była bardzo skoncentrowana, pomimo porażki z Hemako dalej liczyliśmy się w walce o mistrzowski tytuł, zakładając porażkę drużyny z „Sztutowskiej Copacabany”. Oczywiście musieliśmy wygrać dwa pozostałe spotkania. Bojano nie mogło rozwinąć skrzydeł nawet na kilka sekund, szybkie prowadzenie milenijnych lwów ustawiło cały przebieg spotkania. Wzorowe wykonywanie stałych fragmentów gry, dyscyplina w grze defensywnej, zapewniły nam wysokie zwycięstwo nad Wodomexem. W tym meczu piłka, która nie powinna wpaść do bramki właśnie w niej się znajdowała – tego szczęścia zabrakło z Hemako !!!

Wodomex Bojano – UKS Milenium Gliwice 0:8

0:1 Kamil Kiklaisz, 0:2 Kamil Kiklaisz, 0:3 Mateusz Kiklaisz, 0:4 Marek Gajda, 0:5 Mateusz Kiklaisz, 0:6 Marek Gajda, 0:7 Patryk Nowak, 0:8 Dawid Burzawa

Los tak chciał, że ostatni mecz w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów zdecydował kto zdobędzie wicemistrzostwo Polski U-21. Początek spotkania był niezwykle wyrównany, na prowadzenie wyszli Słupczanie ale to „Milenium” posiadało piłkę i przeprowadzało bardzo groźne akcje. Rozzłoszczeni takim obrotem spraw gliwiczanie szybko doprowadzili do wyrównania by kilka chwil później wyjść na prowadzenie 2:1. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił Gajdzik podwyższając i ustalając ostatecznie wynik spotkania.

SMS Team Słupsk – UKS Milenium Gliwice 1:3

1:0 Szymon Budziński, 1:1 Rafał Kiklaisz, 1:2 Dawid Burzawa, 1:3 Marek Gajda

Podsumowując, każdy pragnął zdobyć upragnione od początku naszego istnienia złote medale ale i tym razem się nie udało. Byliśmy bardzo blisko, w zasadzie wystarczyło trochę bardziej „wyciągnąć rękę”. Cały ten sezon jesteśmy bardzo blisko czolówki, czegoś jednak jeszcze brakuje – dlatego nie popadamy w rozpacz tylko cieszymy się z tego co osiągamy. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje już wkrótce.

27.08.2013


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2013 !!!

Już tylko minuty dzielą nas od wyjazdu do Ustki, wszystkie szczegóły dopięte. Pozostaje zapakowanie naszego klubowego busa i ruszamy w drogę. Mamy nadzieję, że aura na usteckich plażach jest o wiele bardziej łaskawa niż w Gliwicach, tropikalny upał, który towarzyszy nam od kilku dni (36 stopni w cieniu 47 w słońcu) nieźle dał nam popalić w czasie przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Beach Soccer 2013. Rzadko bowiem zdarza się aby nie szło biegać po piasku gdyż jest tak gorący, że pojawiają się poparzenia na stopach.

Przed samym wyjazdem pragniemy poinformować, że wychowanek UKS MILENIUM Gliwice Dawid „BRZOZA” Burzawa otrzymał powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski w Piłce Plażowej oraz na turniej finałowy Euroligi w Torredembarze 2013.

29.07.2013


MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2013 !!!

30 lipca 2013 roku późnym wieczorem ruszamy walczyć w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Beach Soccer 2013. Podobnie jak rok temu turniej finałowy odbędzie się w Ustce. Przed nami ponad 600 km polskich dróg. W poniedziałek odbył się ostatni trening przed wyjazdem, na usteckiej plaży będziemy tylko delikatnie ćwiczyć, tak aby przestawić się na bałtycki piasek, który różni się zdecydowanie od naszego „Milenijnego”.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Beach Soccer 2013:

2 Sierpnia 2013 r.

 

Mecz nr 1 – 14:00 – JUNIORZY : UKS Milenium Gliwice – Laktoza Łyszkowice

Mecz nr 2 – 14:30 – JUNIORZY : Vacu Activ Słupsk – Wodomex Bojano

Mecz nr 3 – 17:30 – JUNIORZY : Hemako Sztutowo – UKS Milenium Gliwice

Mecz nr 4 – 18:00 – JUNIORZY : Laktoza Łyszkowice – Vacu Activ Słupsk

 

3 Sierpnia 2013 r.

 

Mecz nr 1 – 11:00 – JUNIORZY Wodomex Bojano – UKS Milenium Gliwice

Mecz nr 2 – 11:30 – JUNIORZY Laktoza Łyszkowice – Hemako Sztutowo

Mecz nr 3 – 13:00 – JUNIORZY Wodomex Bojano – Laktoza Łyszkowice

Mecz nr 4 – 13:30 – JUNIORZY Hemako Sztutowo – Vacu Activ Słupsk

Mecz nr 5 – 15:00 – JUNIORZY Wodomex Bojano – Hemako Sztutowo

Mecz nr 6 – 15:30 – JUNIORZY Vacu Activ Słupsk – UKS Milenium Gliwice

 

Trzymajcie za nas kciuki !!! Oczywiście serdecznie zapraszamy do gorącego dopingu gliwickiej UKS-y na trybunach.

29.07.2013


PSZCZYŃSKIE SREBRO !!!

Zwycięstwem zespołu Żubry-Zorka Pszczyna zakończył się IV Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Zawody z udziałem dziewięciu ekip zostały rozegrane na boisku plażowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. O tym, że Żubry będą liczyć się w tym turnieju, świadczyły już wyniki z pierwszej fazy grupowe. Dwa zwycięstwa po 4:3 nad Profi M Tec oraz Mieszko, czyli mistrzem i wicemistrzem PALP, przypieczętowały pewny awans do grupy walczącej o zwycięstwo w turnieju. W pozostałych dwóch grupach zwyciężyli: OKS ZRB Matyszkiewicz oraz UKS Milenium Gliwice, zespół specjalizujący się w graniu w piłkę nożną na piasku.

Mimo że o tytuł najlepszej drużyny walczyły trzy zespoły, to o zwycięstwie w zawodach zadecydował ostatni mecz. W nim spotkali się: Żubry oraz UKS Milenium, którzy wcześniej wygrali – odpowiednio 2:1 i 3:1 – z OKS ZRB Matyszkiewicz. Pszczynianie szybko strzelili pierwszego gola, a po kilku minutach prowadzenie podwyższyli na 3:0. W końcówce gliwiczanie zdobyli dwie bramki, ale na strzelenie kolejnej już nie wystarczyło czasu.

IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, boisko plażowe POSiR, 7 lipca 2013 Klasyfikacja: 1. Żubry Zorka Pszczyna, 2. UKS Milenium Gliwice, 3. OKS ZRB Matyszkiewicz, 4. Sew-Met Piasek, 5. Mieszko Pszczyna, 6. Ełka Team Pszczyna, 7. Profi M Tec Pszczyna, 8. Termex Pszczyna, 9. Cadi-Car Pszczyna.

Wyróżnieni zawodnicy: Janusz Zdunek (Żubry Zorka Pszczyna) i Marcin Szklorz (UKS Milenium Gliwice).

09.07.2013


I LIGA – SZCZĘŚCIE BYŁO BLISKO !!!

Minęło kilka dni od wielkiego sportowego święta na naszym obiekcie, zapewne każdy z nas liczył na udział w meczu finałowym, który gwarantował nam udział w Pucharze Polski oraz grę w barażach o ekstraklasę. Niestety jeszcze musimy poczekać na „swój” czas. W obu przegranych meczach przespaliśmy pierwszą tercję, później mimo niesamowitej pogoni i determinacji brakowało szczęścia i doświadczenia. Po raz kolejny młodzi zawodnicy UKS-y zebrali bardzo dobre recenzje czego dowodem jest powołanie kolejnego wychowanka gliwickiego UKS-u do Reprezentacji Polski (Marek Gajda). Tak więc mamy już dwóch reprezentantów – wcześniej do kadry powołany został Dawid Burzawa. To ogromne wyróżnienie dla całej drużyny i klubu UKS MILENIUM Gliwice.

Nasi kadrowicze są już na Białorusi a my przygotowywujemy się do kolejnej imprezy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Beach Soccer. Już w niedzielę 7 lipca zagramy w turnieju Beach Soccera w Pszczynie, po raz pierwszy zagościmy na piaskowej arenie w ośrodku POSIR Pszczyna – oczywiście jedziemy walczyć o jak najwyższe cele.

 

Poniżej wyniki spotkań I ligi Beach Soccera

 

UKS Milenium Gliwice – Tonio Team Sosnowiec 4 : 5 ( 0:4, 3:0, 1:1)

KP Łódź – Jutrzenka Drzewce 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Tonio Team Sosnowiec – Prant Mundial Żary 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Straż Pożarna Choszczno – KP Łodź 1 :17 (0:6, 0:3, 1:8)

UKS Milenium Gliwice – Prant Mundial żary 9:4 (2:1, 5:1, 2:2)

Jutrzenka Drzewce – Straż Pożarna Choszczno 5:7 (1:1, 3:1, 1:5)

 

Mecz półfinałowy nr 1: Tonio Team Sosnowiec Jutrzenka Drzewce 10: 6 ( 5:3, 5:1, 0:2)

Mecz półfinałowy nr 2: UKS Milenium Gliwice KP Łódź 6:10 (0:4, 1:2, 5:4)

 

Mecz finałowy: Tonio Team Sosnowiec KP Łódź 3:2 (1:1)

01.07.2013


SREBRO W OTWARTYM TURNIEJU MOSIR KATOWICE !!!

W sobotnie dopołudnie zagraliśmy w kolejnej imprezie Beach Soccera zdobywając drugie miejsce w turnieju organizowanym przez katowicki MOSIR. Trzeba przyznać, że obiekt na którym graliśmy zrobił na Nas pozytywne wrażenie (kompleks sportowo rekreacyjny „BUGLA”).

Niestety poziom sędziowania by tragiczny, co wywołało wiele kontrowersji – Panowie sędziowie powinni przynajmniej przeczytać podstawowe przepisy gry. System gry też nie przypominał typowych rozgrywek Beach Soccera, bo czas gry 2×5 minut nie pozwalał na osiąganie rzeczywistych rezultatów rozgrywanych spotkań. Był to jednak dla nas dobry sprawdzian przed zbliżającymi się eliminacjami I Ligii.

Wystąpiliśmy w dwóch składach pod nazwami UKS Milenium I oraz UKS Milenium II. Los sprawił, że obie nasze drużyny grały w jednej grupie. Lepiej zaprezentowała się ekipa Milenium I, to ona awansowała do półfinału wygrywając wysoko 6:0. Niestety w meczu finałowym pomimo ogromnej przewagi nad Ajaxem Katowice przegraliśmy 2:1 zdobywając srebrne medale.

W obu składach zabrakło kontuzjowanych: Skutera – będzie gotowy do gry w I lidze oraz Dżordża.

22.06.2013


I LIGA BEACH SOCCERA W GLIWICACH

Już za tydzień 30 czerwca 2013 roku od godziny 10.00 wielkie Beach Soccerowe emocje z udziałem naszej Milenijnej drużyny. Tym razem stawką turnieju będzie awans do Finałów Pucharu Polski oraz możliwość gry w barażach o ekstraklasę w Ustce. „Milenium Arena” gościć będzie sześć drużyn z całej Polski , tylko dwie najlepsze drużyny zagrają w wyżej wymienionych imprezach – więc stawka jest ogromna. Serdecznie zapraszamy do gorącego dopingu najmłodszej drużyny Beach Soccera grającej w rozgrywkach seniorskich. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych sympatyków plażówki, konkursy z nagrodami, strefa gastronomiczna, napoje gaszące pragnienie, pokazy tańca grupy YGREK a najgorętszą imprezę tego lata rozkręcać będą DJ Mariusz i DJ Piotrek.

Rozgrywki I Ligi w Gliwicach, 30.06.2013 r. (niedziela):

Rozstawienie zespołów :

 

(1) – UKS Milenium Gliwice

(2) – Straż Pożarna Choszczno

(3) – Prant Mundial Żary

(4) – KP Łódź

(5) – Jutrzenka Drzewce

(6) – Tonio Team Sosnowiec

 

Grupa A :

 

UKS Milenium Gliwice (1)

Prant Mundial Żary (3)

Tonio Team Sosnowiec (6)

 

Grupa B :

 

Straż Pożarna Choszczno (2)

KP Łódź (4)

Jutrzenka Drzewce (5)

 

Terminarz rozgrywek :

 

10.00 mecz grupy „A” – UKS Milenium Gliwice – Tonio Team Sosnowiec

11.00 mecz grupy „B” – KP Łódź – Jutrzenka Drzewce

12.00 mecz grupy „A”- Tonio Team Sosnowiec – Prant Mundial Żary

13.00 mecz grupy „B”- Straż Pożarna Choszczno – KP Łodź

14.00 mecz grupy „A” – UKS Milenium Gliwice – Prant Mundial żary

15.00 mecz grupy „B” – Jutrzenka Drzewce – Straż Pożarna Choszczno

 

przerwa ok.1 godz. – dokładny czas trwania przerwy, w zależności od uzyskanych wyników grupowych, ustali przedstawiciel Komisji podczas turnieju.

 

17.00 – mecz półfinałowy nr 1

18.00 – mecz półfinałowy nr 2

19.30 – mecz finałowy

 

Przyjdź, kibicuj, nie szanuj gardła – zabierz rodzinę, znajomych, przyjaciół. Niech cała Polska zobaczy jak bawią się fani Beach Soccera w Gliwicach !!!

22.06.2013


WIELKIE SPORTOWE EMOCJE I SUKCES MILENIJNYCH LWÓW

V jubileuszowy ogólnopolski MILENIUM Beach Soccer Cup 2013 miał być wyjątkowy pod każdym względem. Taki też był, niesamowite emocje sportowe, rekordowa liczba kibiców, historyczne III miejsce zespołu juniorów UKS MILENIUM Gliwice, pierwsze zwycięstwo HEMAKO Sztutowo w Gliwicach, a przypomnijmy, że Sztutowianie trzykrotnie zajmowali drugie miejsce we wcześniejszych edycjach.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, każda z drużyn chciała wywieźć z Gliwickiej Areny złote trofeum. Trzy drużyny grające na co dzień w ekstraklasie wydawały się murowanym kandydatem do najwyższych lokat, Gliwicka UKS-a rozegrała fantastyczne mecze nie odstając pod żadnym względem od ekstra klasowców. Największe emocje wzbudziły spotkania naszych podopiecznych z HEMAKO Sztutowo w grupie, oraz w ćwierćfinale. Ćwierćfinałowe spotkanie dostarczyło bardzo dużo emocji. Mimo straty trzech bramek na początku spotkania nasi podopieczni nie odpuścili rywalom. Po kolejnych dwóch minutach i przepięknych bramkach Kamila „Skutera” Kiklaisza i Marcina „Marczeno” Sklorza wynik spotkania po pierwszej tercji 3:2. Kolejna tercja zakończyła się wynikiem 5:4 dla drużyny ze Sztutowskiej Copacabany. Początek 3 tercji to wyrównanie spotkania przez naszych zawodników, po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Marcin Sklorz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 7:7. Trzy minuty dogrywki doprowadziły do zwycięstwa Hemako Sztutowo, które po przepięknym strzale z przewrotki Pawła Friszkemuta, mogło się cieszyć z awansu do finału. Paweł Friszekemut popularny i znany w całej Europie „FEFSI” został króle strzelców turnieju.

Młodzi zawodnicy Gliwickiej UKS-y w meczu o III miejsce pokonali wyżej notowanych przeciwników BECKPAK BECKER ARENA ZDROWIE GARWOLIN 6:5 tym samym odnotowując najlepszy występ w pięcio letniej historii Milenium Beach Soccer Cup. Duże wyróżnienie otrzymał popularny „GAJDZIK” czyli Marek Gajda (UKS MIELNIUM Gliwice) wybrano go MVP turnieju.

W wielkim Finale debiutanci na Gliwickiej „plaży” SPORT PUB RAPID Lublin musieli uznać wyższość utytułowanych Beach – Soccerowców ze Sztutowa. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 4:3 dla HEMAKO Sztutowo.

Jubileuszowy V turniej przeszedł do historii również dlatego, że po raz III odbyły się finały Mistrzostw Gliwic Szkół Podstawowych w których złote medale wywalczyli młodzi zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 17 w Gliwicach – gospodarze obiektu „MILENIUM ARENA” W wielkim finale pokonali Szkołę Podstawową nr 14. W regulaminowym czasie gry padł remis 5:5 a w rzutach karnych pierwsi błąd popełnili zawodnicy SP nr 14 i zawodnicy SP 17 mogli cieszyć się z pierwszego złota w historii szkoły. W finale pocieszenia SP nr 12 rozgromiła SP nr 29 10:4.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2013

 

1. HEMAKO Sztutowo

2. SPORT PUB RAPID Lublin

3. UKS MILENIUM Gliwice

4. BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin

5. UKS LIDER ZSET Gliwice

 

Wyniki MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2013:

 

ROZGRYWKI GRUPOWE 15 – 16 CZERWCA 2013 ROKU

 

HEMAKO Sztutowo – BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin 0:3

SPORT PUB RAPID Lublin – UKS MILENIUM Gliwice 4:2

UKS LIDER ZSET Gliwice – BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin 1:8

HEMAKO Sztutowo – SPORT PUB RAPID LUBLIN 3:3 k.1:0

UKS MILENIUM Gliwice – UKS LIDER ZSET Gliwice 12:1

SPORT PUB RAPID Lublin – BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin 7:5

UKS LIDER ZSET Gliwice – HEMAKO Sztutowo 1:8

BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin – UKS MILENIUM Gliwice 2:3

SPORT PUB RAPID Lublin – UKS LIDER ZSET Gliwice 6:1

UKS MILENIUM Gliwice – HEMAKO Sztutowo 2:3

 

ROZGRYWKI PUHAROWE 16 CZERWCA 2013 ROKU

 

PÓŁFINAŁ NR 1 SPORT PUB RAPID Lublin – BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin 3:4

PÓŁFINAŁ NR 2 UKS MILENIUM Gliwice – HEMAKO Sztutowo 7:8

MECZ O III MIEJSCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH SP29 – SP12 10:4

MECZ O III MIEJSCE BECPAK BECKER ARENA ZDROWIE Garwolin – UKS MILENIUM Gliwice 6:5

FINAŁ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH SP17 – SP14 5:5 k.1:0

FINAŁ V MBSC 2013 HEMAKO Sztutowo – SPORT PUB RAPID LUBLIN 4:3

 

Najlepszy zawodnik – Marek Gajda (UKS MIELNIUM Gliwice)

Najlepszy bramkarz – Paweł Górski (SPORT PUB RAPID Lublin)

Najlepszy strzelec – Paweł Friszkemut (Hemako Sztutowo)

21.06.2013


R-GOL.COM BEACH SOCCER CUP 2013 DLA UKS MILENIUM GLIWICE !!!

Zapowiadany jako jedna z najgorętszych imprez w dniu 1 czerwca R-GOL.com Beach Soccer Cup 2013 przeszedł do historii. Wysoki poziom sportowy, wiele przepięknych bramek i niesamowite emocje nie był w stanie zepsuć nawet ulewny deszcz. Pierwszy raz w historii przyszło nam grać w „błotnej murawie” ale jak się okazało w takich warunkach potrafimy również wygrywać. Zajęcie I oraz III miejsca w tak trudnych warunkach ogromnie cieszy. Najlepszym zawodnikiem turnieju a zarazem królem strzelców został nasz zawodnik Marcin „Marczeno” Sklorz. Widać ogromny głód rywalizacji i już nie możemy się doczekać naszego Milenium Beach Soccer Cup 2013, aby sprawdzić się z najlepszymi drużynami z całej Polski.

Niestety w dniu dzisiejszym podjęto decyzje o przeniesieniu turnieju na 15-16 czerwca 2013 roku. Fatalne warunki atmosferyczne oraz złe prognozy pogodowe zmusiły organizatorów do podjęcia tej trudnej dla wszystkich decyzji. Nikt nie spodziewał się że V jubileuszowy MBSC 2013 będzie aż tak bardzo „wyjątkowy”.

03.06.2013


BEACH SOCCER CUP 2013 – ZAGRAJ Z NAMI !!!

Beach Soccer Cup 2013 – jedyny na Śląsku otwarty turniej piłki nożnej plażowej! Wielkie emocje na licencjonowanym i w pełni wymiarowym boisku do Beach Soccera. Tony złocistego piasku, reggae i ska z głośników. Druga edycja turnieju zaskoczy rozmachem, poziomem, atrakcjami! Wielki turniej odbędzie się na Milenium Arena w Gliwicach w dniu 1.6.2013.

Do zawodów może przystšpić każda amatorska ekipa składająca się z minimum jednego bramkarza i czterech zawodników w polu. Oczywiście warunkiem koniecznym jest pełna dawka pozytywnego humoru! Takiej imprezy jeszcze na Śląsku nie było! Musisz zagrać z nami!

Wszystkiego o turnieju dowiesz się na Facebooku: www.facebook.com/adrenalinarybnik Na profilu znajdziesz wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia swojego zespołu do turnieju! Aby zagrać z nami, zapisz się jak najszybciej – liczy się kolejność zgłoszeń! Zapisy trwajš do 10 maja 2013!

Głównym celem zawodów jest propagowanie sportowej rywalizacji oraz ducha fair play. W końcu sport to nie tylko zdrowie, ale także rozrywka i właśnie to chcemy zapewnić nie tylko zawodnikom ale i widzom! Oczywiście wszystko to w profesjonalnych warunkach! Sędziowie, ratownicy medyczni, regulamin, odpowiednie nagłośnienie imprezy!

Imprezę nakręcają: Red Bull, telewizja TVS, Radio 90fm, portal regionalnapilka.pl i infogliwice.pl oraz Adrenalina Sport!

Oczywiście jako gosodarze obiektu wystawimy najsilniejszą ekipę jaką obecnie dysponujemy, to bedzie początek wielkich emocji Beach Soccera w czerwcu na MILENIUM ARENIE.

03.05.2013


TEAM STALMET ZDOBYWCĄ PUCHARU PREZYDENTA MIASTA KNUROWA !!!

W niedzielę 23 marca 2013 roku wzięliśmy udział w kolejnej edycji turnieju o Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa w piłce nożnej halowej. Impreza była oficjalnym zakończeniem rozgrywek Miejskiej ligi halowej, w której to zajęliśmy XII pozycję. Rundę rewanżową zagraliśmy lepiej i bardziej ambitnie, rozgrywając kilka niezłych pojedynków – niestety w większości przegranych. Udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa potwierdził, że nasza drużyna ma ogromny potencjał i jest w stanie wygrywać z każdym, nawet obecnym Mistrzem ligi Vibovit Studio DENIM. Mało kto uważał gliwicką UKS – e jako groźnego rywala. Na tym polega piękno piłki nożnej, dopóki piłka w grze… wszystko może się zdarzyć. Z meczu na mecz gra naszej drużyny wyglądała lepiej, co zaprocentowało awansem do półfinałów. Po bardzo dobrym meczu z Pamarem przegraliśmy walkę o finał 1:2 (Pamar wykorzystał dwa rzuty karne) – dla przypomnienia w rozgrywkach ligowych ten sam przeciwnik rozgromił Nas 14:1. W meczu o miejsce III przegraliśmy z młodą drużyną Tritechu 0:1. Cały turniej należy uznać za bardzo udany, to dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem Beach Soccera. Pozostaje Nam jeszcze większe zaangażowanie w ciężkie treningi a wtedy naszym fanom sprawimy wiele radosnych chwil w zbliżającym się wielkim krokami sezonie Beach Soccera.

 

Poniżej prezentujemy komplet wyników turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa:

UKS Milenium – Team Stalmet 0:2

UKS Milenium – TKKF Apteka Św. Barbary 1:1

UKS Milenium – Vibovit Studio DENIM 4:2

UKS Milenium – Mati Vet 2:0

Półfinał: UKS Milenium – Pamar 1:2

Mecz o 3 miejsce: UKS Milenium – Tritech 0:1

 

Runda rewanżowa I Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Knurowie:

UKS Milenium – IPA Knurów 1:3

Vibovit Studio DENIM – UKS Milenium 6:3

Concordia Oldboje – UKS Milenium 10:4

Team Stalmet – UKS Milenium 10:3

TKKF Apteka Św. Barbary – UKS Milenium 2:8

Black&Decker – UKS Milenium 4:2

UKS Milenium – Tritech 1:4

UKS Milenium – Pamar 2:12

PTK DB Schenker – UKS Milenium 2:4

Mati Vet – UKS Milenium 7:1

UKS Milenium – TKKF Mistral Intermarche 2:9

Sanit – UKS Milenium 5:2

26.03.2013


OSTRY TRENING !!!

Za oknem prawdziwa zima, ale to nie przeszkadza, drużynie UKS Milenium Gliwice w bardzo intensywnych przygotowaniach do zbliżającego się sezonu Beach Soccera. Cieszy fakt pojawienia się w drużynie nowych zawodników, którzy znacznie zwiększą potencjał UKSy.

Mało kto wie, ale rok 2013 jest wyjątkowy dla gliwickiej UKSy. Otóż wszystko, co związane z Beach Soccerem na Śląsku, miało swój początek pięć lat temu w Gliwicach. Dzięki nieistniejącej już dzisiaj Polskiej Federacji Beach Soccera ten magiczny sport zawitał do Gliwic i tak pozostało do dnia dzisiejszego. W związku z tym przygotowujemy wiele atrakcji – nadchodzący sezon będzie wyjątkowy pod każdym względem!!! O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

25.03.2013


MILENIUM BEACH SOCCER TEAM 2012 – CZYLI TO CO BYŁO … !!!

Podobno za kilka dni nastanie wiosna, niestety aura za oknem bardziej przypomina srogą zimę, która nie zamierza nas opuszczać. Piaskowa „Milenium Arena” skuta lodem. Na rozgrzanie przedstawiamy film prezentujący najciekawsze momenty z ubiegłego sezonu beach soccera. Oczywiście w głównych rolach występują zawodnicy gliwickiej UKS – y. Oglądajcie i trzymajcie kciuki za szybki powrót wiosny

17.03.2013


SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 27 LUTY 2013 – GODZINA 20.00 !!!

Przełożone spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 27 lutego 2013 roku o godzinie 20.00 w budynku ZSO Nr 12 w Gliwicach. Zapraszamy wszystkich zawodników,członków, trenerów oraz osoby bezpośrednio zainteresowane i zaangażowane w działalność stowarzyszenia w sezonie 2013. Rozpoczęcie przygotowań drużyny juniorów UKS MILENIUM Gliwice do zbliżającego się sezonu zaplanowano na 4 marca 2013 roku. Poniżej zamieszczamy szczegółową rozpiskę tygodniowych zajęć treningowych. Treningi będą się odbywać na boisku ORLIK przy ul. Jasnej w Gliwicach, od warunków atmosferycznych zależeć będzie kiedy przeniesiemy się na naszą Beach Soccerową „MILENIUM ARENE”

 

SZCZEGÓŁOWA ROZPISKA TYGODNIOWYCH ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

 

PONIEDZIAŁEK: 16.00 – 17.30

ŚRODA: 19.00 – 20.30

CZWARTEK: 20.30 – 21.45

25.02.2013


FATALNA SERIA PRZERWANA !!!

Kolejka nr 24 okazała się dla nas szczęśliwa, po niezłym meczu po serii 12 porażek odnieśliśmy, jakże upragnione zwycięstwo na drużyną PTK DB Schenker 4:2. Początek spotkania należał jednak do naszych rywali, w pierwszej minucie spotkania zdobyli bramkę po składnej akcji. Na tablicy świetlnej długo utrzymywał się wynik 1:0. Wyrównanie padło po rzucie karnym, którego egzekutorem był Kamil Kiklaisz. Kilka minut później ponownie rywale zdobywają bramkę również po rzucie karnym podyktowanym w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Przy stanie 2:1 nasz przeciwnik wyraźnie opadł z sił co pozwoliło nam na wyrównanie – (Dawid Kiklaisz) a następnie zdobycie kolejnych dwóch bramek (Dawid Kiklaisz, Wojciech Żur), które zapewniły drużynie UKS MILENIUM Gliwice 3 pkt.

30 stycznia 2013 roku o 21.30 zagramy z Pamarem, kandydatem do tytułu mistrzowskiego.

29.01.2013


KOLEJNE DWIE PORAŻKI !!!

TKKF Mistral Intermarche czyli drużyna z ścisłej czołówki tabeli nie dała żadnych szans zawodnikom Gliwickiego UKS -u. Rywal był zdecydowanie lepiej dysponowany tego dnia. Szybkie wymiany piłki, większe umiejętności i sam pomysł na grę, to wszystko sprawiło, że po końcowej syrenie wynik meczu na tablicy świetlnej 9:2 i niestety kolejna porażka w lidze.

Dwa dni później ponownie musieliśmy uznać wyzszosć przeciwnika przegrywając 1:7. Tym razem zagraliśmy całkiem niezly mecz, brakowało skuteczności, czego nie możemy powiedzieć o drużynie Mati Vet FC. W kolejnym spotkaniu napewno nie wystapi Marek Gajda, który musi pauzować za żółte kartki. Kolejne spotkanie rozegramy 28 stycznia 2013 roku o godzinie 18.50 z drużyną PTK DB Schenker.

19.01.2013


NIEUDANY POCZĄTEK RUNDY REWANŻOWEJ !!!

Miało być dobrze ale niestety nie jest, pomimo walki do samego końca spotkania, przegraliśmy bardzo ważne spotkanie z SANITEM 5:2, czego zabrakło ??? Na pewno skuteczności ale przede wszystkim zawodników, niestety kontuzja i choroba wykluczyła dwóch zawodników, dlaczego nie pojawili się inni zawodnicy, pozostanie zapewne słodką tajemnicą. Niestety jesteśmy coraz bliżej spadku do niższej klasy rozgrywkowej, wprawdzie pozostało jeszcze 10 spotkań ale z jednym zawodnikiem na rezerwie wiele nie ugramy. Kolejnym przeciwnikiem (14 styczeń, godzina 19.40) będzie TKKF Mistral Intermarche czyli drużyna z ścisłej czołówki tabeli.

07.01.2013


MIEJSKA LIGA HALOWA – WZNAWIAMY ROGRYWKI

Powołując się na informacje ze strony MOSIR-u Knurów w dniu 7 stycznia 2013 roku o godzinie 19.40 zagramy kolejne spotkanie w rozgrywkach Miejskiej Ligi Halowej. Po przerwie świątecznej naszym przeciwnikiem będzie bardzo dobrze nam znany Sanit. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce I rundy to własnie z Sanitem przegraliśmy w samej końcówce po rzucie karnym. Liczymy na udany rewanż i zdecydowanie lepszą grę. Ostatnie wyniki pokazały, że potrafimy walczyć z najlepszymi, więc czas zacząć wygrywać. Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdziecie na oficjalnej stronie MOSIR-u Knurów http://mosirknurow.pl/

Terminarz rundy rewanżowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej 2012/2013

02.01.2013