ZŁOTO RAZY DWA – MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA

ZŁOTO RAZY DWA – MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA

14 czerwca 2017 Wyłączono przez admin

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w Beach Soccer dla roczników 2006 i 2003 przeszły do historii. Mamy nadzieję, że drużyny, które zdecydował się zagrać i wziąć udział w I edycji Mistrzostw Śląska wrócą za rok na kolejną odsłonę zmagań na piasku.

W kategorii rocznika 2006 zobaczyliśmy dwie drużyny gospodarzy UKS MILENIUM 2006, UKS MILENIUM 2007 oraz LKS POGOŃ IMIELIN i CONCORDIĘ KNURÓW. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym w celu rozstawienia drużyn do gier półfinałowych. Najlepsza w fazie grupowej okazała się drużyna UKS MILENIUM 2006, która w półfinale pewnie ograła swoich klubowych kolegów z rocznika 2007. W półfinale nr 2 zmierzyli się zawodnicy z Imielina oraz Knurowa, lepsi okazali się Beach Soccerowcy z POGONI IMIELIN wygrywając 4:2.

W finale spotkały się zatem dwie najlepsze drużyn z fazy grupowej UKS MILENIUM 2006 oraz LKS POGOŃ IMIELIN. Mecz finałowy obfitował w wiele efektownych zagrań a zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska zostawiając na piachu całe swoje zdrowie. Ostatecznie najlepszą drużyną z rocznika 2006 okazała drużyna gospodarzy UKS MILENIUM GLIWICE 2006. W finale pocieszenia pewne zwycięstwo odniosła drużyna CONCORDII KNURÓW pokonując UKS MILENIUM GLIWICE 2007 6:1.

WYRÓŻNIENIA:

Najlepszy bramkarz: ŁUKASZUK KAMIL (UKS MILENIUM 2006)

MVP: RÓG FILIP (LKS POGOŃ IMIELI)

Odkrycie: RAFAŁ ZABRZAŃSKI (CONCORDIA KNURÓW)

Rywalizacja w roczniku 2003 toczyła się pomiędzy 5 drużynami. Podobnie jak w roczniku 2006 w I fazie turnieju rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Po rozgrywkach w fazie grupowej najlepsza okazała się drużyna gospodarzy UKS MILENIUM I odnosząc komplet zwycięstw. Z rywalizacji pucharowej odpadła drużyna GSF Gliwice.

Każdy z półfinałów obfitował w ogromne emocje i walkę do ostatnich chwil, wynik do ostatnich sekund był sprawą otwartą. Ostatecznie w wielkim finale znaleźli się zawodnicy UKS MILENIUM I pokonując swych rówieśników z FA PYSKOWICE 2:1. Półfinał nr 2 to niesamowity pojedynek pomiędzy UKS MILENIUM II oraz GRUNWALDEM RUDA ŚLASKA. Zawodnicy z Rudy Śląskiej prowadzili 2:0 ale nie byli w stanie zatrzymać Kacpra Kosmala, który w 10 minut zdobył 4 bramki wyprowadzając swój team na prowadzenie i zapewniając udział w wielkim finale.

W finale pocieszenia FA PYSKOWICE zagrała z GRUNWALDEM, zawodnicy z Pyskowic prowadzili już 4:1 ale do samego końca drżeli o wynik końcowy na kilka sekund przed końcową syreną rzut wolny zmarnował zawodnik z Rudy Śląskiej, który mógł doprowadzić do remisu. Ostatecznie z brązowych medali cieszyli się zawodnicy FA PYSKOWICE.

W wielkim finale zagrały drużyny UKS MILENIUM Gliwice, lepsi okazali się Beach Soccerowcy z UKS I wygrywając z UKS II 4:1. W meczu finałowy przy palącym słońcu oglądaliśmy wiele akcji rozegranych w powietrzu zakończonych strzałami z przewrotek. Mecz finałowy obserwował trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski U-21 w Beach Soccer– Pan Wojciech Polakowski wraz z zawodnikami Reprezentacji.

Puchary, medale oraz wyróżnienia indywidualne wraz z organizatorami MMŚL w Beach Soccer 2017 wręczał trener Reprezentacji Polski U-21 Pan Wojciech Polakowski.

WYRÓŻNIENIA:

Najlepszy bramkarz: GRYGIEL RAFAŁ (GRUNWALD)

MVP: KOSMAL KACPER (UKS MILENIUM II)

Odkrycie: JONASZ NOCOŃ (GRUNWALD)