MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2017 – BEACH SOCCER NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

MILENIUM BEACH SOCCER CUP 2017 – BEACH SOCCER NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

23 czerwca 2017 Wyłączono przez admin

Każdy kto wybrał się na Milenium Arenę w dniach 17-18 czerwca 2017 roku na długo zapamięta to wydarzenie. Dlaczego? Możemy powiedzieć, że było tu wszystko, co związane z wielkim widowiskiem sportowym, choć warunki atmosferyczne panujące w sobotę nie miały zbyt wiele wspólnego z letnią aurą. Na szczęście pogoda (silny wiatr, intensywne opady deszczu oraz temperatura 12 stopni Celsjusza) nie zniechęciła zawodników i kibiców. Oglądaliśmy wiele emocjonujących pojedynków na bardzo wysokim poziomie sportowym. Gospodarze turnieju – UKS MILENIUM Gliwice – w swoim pierwszym sobotnim spotkaniu pokonali drużynę  UKS MILENIUM Oldboy’s 5:0. Niestety tak kolorowo nie było w drugim meczu, w którym gospodarze podejmowali TONIO TEAM Sosnowiec. Milenijne Lwy przegrały wysoko 7:1, dostając solidną lekcję Beach Soccera. Największe emocje czekały wszystkich sympatyków klubu w wieczornym meczu ze ZGODĄ Chodecz. Przy pełnej trybunie i sztucznym oświetleniu rozpoczęcie meczu okraszone było fantastyczną iluminacja świetlną i pokazem fajerwerków. Za sterami Dj-ki zasiadł Michał Sieczko – twórca Beach Soccera w Polsce. „To było fantastyczne widowisko sportowe pod każdym względem” – powiedział po meczu Sieczko. Najważniejsze, że nasza drużyna wygrała 5:2.

Niedzielny poranek przywitał wszystkich promieniami słońca, których tak bardzo zabrakło w sobotnich rozgrywkach. Rywalizacja wkroczyła w decydującą fazę, Milenium w pojedynku z BOCA Gdańsk podjęło walkę, ale musiało uznać wyższość przeciwników, przegrywając 3:5.

Rozgrywki w fazie pucharowej to walka o każdy centymetr boiska, wiele przepięknych akcji  zakończonych skutecznymi strzałami. Każdy z pojedynków stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie w półfinale zameldowały się dwie drużyny z Łodzi (KP Łódź, BSCC SAN Łódź), OMIDA HEMAKO Sztutowo oraz TONIO Team Sosnowiec. Gospodarze przegrali swoje spotkanie ćwierćfinałowe z BSCC SAN Łódź 3:0, zajmując ostatecznie VI miejsce w turnieju.

W pojedynkach półfinałowych zmierzyły się następujące drużyny:

KP Łódź – OMIDA Hemako Sztutowo 5:2

BSCC SAN Łódź – TONIO TEAM Sosnowiec 1:3

Mecz o trzecie miejsce z powodu licznych kontuzji zawodników SAN-u nie odbył się i sędzia odgwizdał zwycięskiego walkowera dla OMIDA HEMAKO Sztutowo.

W wielkim finale IX edycji MBSC 2017 przy pełnych trybunach i świetnej oprawie muzycznej oglądaliśmy fantastyczne spotkanie obfitujące w bardzo widowiskowe zagrania akcji w powietrzu. Żywiołowa gliwicka publiczność nagradzała zawodników gromkimi brawami a DJ Karol podkręcał atmosferę, prezentując utwory, które tworzyły klimat wielkiego święta Beach Soccera na „Milenium Arenie”. IX edycję po raz pierwszy w historii wygrała drużyna TONIO TEAM Sosnowiec, pokonując „naszpikowaną” reprezentantami Polski drużynę KP Łódź 3:2. Nagrody zespołowe oraz wyróżnienia indywidualne wręczali zaproszeni goście: Dyrektor ZSO 12 Pani Krystyna Blacha, członek zarządu ŚZPN Podokręg Zabrze Pan Paweł Strumiński oraz założyciel Beach Soccera w Polsce Pan Michał Sieczko.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

  1. TONIO TEAM Sosnowiec
  2. KP Łódź
  3. OMIDA HEMAKO Sztutowo
  4. BSCC SAN Łódź

Po turnieju poprosiliśmy Pana Michała Sieczkę o kilka słów.

„To była dla mnie wyjątkowa wizyta. Po 8 latach od siłowego przejęcia Beach Soccera w Polsce przez PZPN, wróciłem na piasek, na dziewiątą edycję Milenium Beach Soccer Cup.

Wróciłem do miejsca, które miałem możliwość współtworzyć wraz z niesamowitą Panią Dyrektor Krystyną Blachą z ZSO nr. 12 w Gliwicach oraz klubem UKS Milenium Gliwice z Prezesem Marcinem Wawrzynkiem na czele, będącymi Promotorami Beach Soccer Polska w czasach, gdy sport ten rozkwitał.

Serce rośnie widząc, że UKS Milenium Gliwice jest kompletnym Promotorem tego sportu. Wspaniały obiekt, dzieci, młodzież, pierwszy zespół, najlepsza impreza Beach Soccera w Polsce i zaangażowana społeczność lokalna składają się na sukces tego Promotora.

UKS Milenium Gliwice pozostaje jedynym ośrodkiem popularyzacji Beach Soccera u jego podstaw, poprzez szkolenie ponad 100 dzieci w różnych grupach wiekowych.

To właśnie w Gliwicach w ramach lekcji WF, dzieci mają możliwość grać w Beach Soccer.

Jestem dumny z tego co zobaczyłem w Gliwicach. Gratulacje dla Pani Dyrektor, Pana Prezesa, zawodników, kadry trenerskiej i całej społeczności osiedla Brzezinka oraz wszystkich, którzy wspierają UKS Milenium Gliwice.

Warto inwestować w pasjonatów i piękne pasje. – Michał Sieczko, twórca Beach Soccera w Polsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju MBSC 2017 wybrano Artura Popławskiego (TONIO TEAM Sosnowiec).

Odkryciem turnieju MBSC 2017 wybrano Paulinho (KP Łódź – BOTA Fogo).

Najlepszym bramkarzem MBSC 2017 wybrano Szymona Palczewskiego (TONIO TEAM Sosnowiec).

Nagrodę FAIR PLAY przyznano drużynie OMIDA HEMAKO Sztutowo.

Tak wielka impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia firm, osób dobrej woli, rodziców oraz partnerów medialnych i sportowych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za to, że kolejny rok są z nami i wspierają nasze działania przy organizacji najlepszej imprezy Beach Soccera w Polsce. Od pierwszej edycji MBSC w roku 2009 nasze działania dofinansowane są z budżetu Miasta Gliwice.

DZIĘKUJEMY !!!