Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany

10 września 2016 Wyłączono przez admin

Wraz z podsumowaniem naszych występów w minionym sezonie I ligi Beach Soccera i Młodzieżowych Mistrzostw Polski przyszedł czas również na wyciągniecie wniosków. Pierwszą i najważniejszą zmianą w UKS „Milenium” Gliwice jest odejście Marcina Wawrzynka za sztabu szkoleniowego drużyn U-21 i seniorów. Wawrzynek skoncentruje się na pracy prezesa UKS Milenium Gliwice oraz na rozwijaniu jedynej w Polsce Akademii Beach Soccera w Polsce! Trener Marcin podczas wieloletniej pracy z drużynami młodzieżowymi i seniorskimi zdobył Mistrzostwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz czterokrotnie stawał na niższych miejscach podium. Walczył w barażach o wejście do ekstraklasy Beach Soccera, zajął V miejsce w Pucharze Polski Beach Soccera oraz wielokrotnie wygrywał turnieje towarzyskie w całym kraju. Co skłoniło do tej decyzji i jak swoją pracę w przeciągu kilku lat oceni były już szkoleniowiec Marcin Wawrzynek?

– Przyszedł czas na zmiany, po kilku nie udanych sezonach, których najważniejszym celem był awans do baraży by liczyć się w walce o ekstraklasę podjąłem decyzję o rezygnacji prowadzenia drużyny seniorów i młodzieżowców U-21. Jak pokazały ostatnie lata robienie „wszystkiego” nie ma sensu i nie przynosi wyników jakie oczekiwałem od samego siebie. Z popełnionych błędów trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej. Nie rezygnuję z trenowania, poprowadzę grupę UKS MILENIUM Freshman U-14 z naszej gliwickiej Akademii Beach Soccera i wiem , że za parę lat usłyszycie o tych młodych chłopakach kochających Beach Soccera. Jako Prezes dołożę wszelkich starań aby awans do ekstraklasy polskiego Beach Soccera stał się faktem.

Piecze nad drużynami U-21 i seniorów przejmie Szymon Wesołowski, który w minionym sezonie tworzył sztab szkoleniowy tych drużyn z trenerem Wawrzynkiem. Do ustalenia wszelkich warunków współpracy doszło w środowy wieczór w naszej partnerskiej Restauracji „Gabriela” w Gliwicach. W osobnym poście postaramy się przybliżyć sylwetkę „nowo-starego” szkoleniowca UKS Milenium Gliwice.