HLPZ 2017 – ŻAKI

HLPZ 2017 – ŻAKI

6 lutego 2017 Wyłączono przez admin

We wczorajszym dniu obie nasze drużyny w kategorii „żaki” rozegrały swoje zmagania grupowe. Drużyna Milenium I swoje rozgrywki rozpoczęła źle, bowiem od dwóch porażek z Gwarkiem i AP Toszek. Kolejny mecz przyniósł sporo emocji, jednak nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca i ulegliśmy drużynie GSF 1-2. W meczu ze swoimi rówieśnikami z zabrzańskiego Górnika nasi zawodnicy długo rywalizowali jak równy z równym. Niestrzelony rzut karny i inne zmarnowane sytuacje strzeleckie ostatecznie zemściły się i doznaliśmy czwartej porażki w tym turnieju. Na pocieszenie na nasze konto powędrowała wygrana walkowerem z drużyna Sparty, która nie stawiła się na turnieju, lecz zdecydowanie woleliśmy ten mecz wygrać na boisku.

Tuż po południu do turnieju w swojej grupie przystąpiła drużyna UKS Milenium II. Pierwszy mecz to zacięty bój z drużyną FA Pyskowice, który niestety kończymy „na tarczy”. Kolejne wygrane z GSF (walkower) oraz z Gierałtowicami 4-1, dały zawodnikom nadzieję na walkę do końca o awans na finały rozgrywane za 3 tygodnie na hali MOSiR w Zabrzu. Mecz z gatunku tych, które musieliśmy wygrać, niestety tylko remisujemy z Kolejarzem 1-1 przez naszą rażącą nieskuteczność. Do ostatniego meczu nie udało się ponownie zmotywować młodych zawodników UKS-u i kończymy turniej wysoką porażką z Gwarkiem Zabrze 0-3. Turniej pokazał, że przed naszymi freshmanami jeszcze sporo pracy i potu wylanego na treningach, zanim zaczniemy sięgać po medale i puchary. Serdecznie podziękowania należą się kibicom gliwickiej UKS-yy, którzy bardzo licznie stawili się na hali w Sośnicowicach i dopingowali swoich ulubieńców.

Milenium I: Buk Daniel, Tarnowski Stanisław, Langer Dawid, Szczygielski Kacper, Smerkowski Piotr, Szlinger Stanisław, Banaśkiewicz Aleksander, Zieliński Szczepan, Góra Maksymilian

Milenium II: Tkocz Igor, Madej Paweł, Jasiński Leon, Głogowski Jakub, Szczepaniak Maksymilian, Yang Siwoo, Grzechca Jan, Herc Paweł, Zając Wojciech