MILENIUM FUTSAL CUP – ROCZNIK 2008 – ZWYCIĘSTWO MILENIUM!

MILENIUM FUTSAL CUP – ROCZNIK 2008 – ZWYCIĘSTWO MILENIUM!

19 grudnia 2017 Wyłączono przez admin

W niedzielny poranek rozpoczął się ostatni turniej z cyklu „Milenium Futsal Cup 2017”. Tym razem rywalizowali chłopcy z rocznika 2008. W turnieju wzięły udział drużyny: Salosu Dąbrowa Górnicza, GKSu Katowice, SP Cisowa, APG, UKS Milenium i drużyna z województwa Świętokrzyskiego – DAP Kielce. Poziom od samego początku po sam finał był bardzo wyrównany. Chłopcy nie oszczędzali się i w każdym ze spotkań walczyli by dostać się do półfinałów.

Nasi zawodnicy, nie notując porażki awansowali do kolejnego etapu turnieju z drugiego miejsca tuż za „Gieksą”. W półfinale kibice obejrzeli świetne widowisko i piękne bramki. Ostatecznie o awansie do finału decydowały, po raz pierwszy w naszych turniejach rzuty karne. Te lepiej wykonali zawodnicy naszej drużyny. W drugim spotkaniu Katowice rozprawiły się z APG i pozostało kibicom Milenium czekać do godziny 14.20 na wielki finał.

W ostatnim spotkaniu widać było, że żadna z drużyn nie chciała pozwolić sobie na prosty błąd, a ze strzałami z dystansu świetnie radzili sobie bramkarze obu drużyn. Podobnie jak w meczu półfinałowym tak w samym finale zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Po pewnie wykonanych karnych przez Kubę Głogowskiego, Wojtka Zająca i Leona Jasińskiego, kapitalną interwencją popisał się bramkarz naszego zespołu Igor Tkocz i tym samym drużyna UKS Milenium Gliwice została zwycięzcą „Milenium Futsal Cup rocznika 2008”. Sukces ten był jednak, dziełem całej drużyny, która po pechowym drugim miejscu w lidze orlików na boisku trawiastym wzięła się porządnie do roboty i powoli widać tego efekty. Warto dodać, że nasi zawodnicy wygrywali też nagrody indywidualne – królem strzelców został Wojtek Zając, a najlepszym bramkarzem Igor Tkocz.

Podziękowania dla wszystkich drużyn za przybycie i fantastyczną, wyrównaną rywalizacje oraz wszystkim zgromadzonym kibicom za doping podczas trwania turnieju.

GKS KATOWICE 4-1 SP CISOWA
SALOS 0-4 UKS MILENIUM
APG 0-5 DAP KIELCE
GKS KATOWICE 3-0 SALOS
SP CISOWA 0-4 DAP KIELCE
UKS MILENIUM 2-2 APG
SALOS 0-2 SP CISOWA
DAP KIELCE 0-1 UKS MILENIUM
APG 0-4 GKS KATOWICE
DAP KIELCE 1-0 SALOS
SP CISOWA 0-2 APG
UKS MILENIUM 1-1 GKS KATOWICE
SALOS 1-2 APG
SP CISOWA 0-2 UKS MILENIUM
DAP KIELCE 0-4 GKS KATOWICE


PÓŁFINAŁ 1: UKS MILENIUM 2-2 (3-1)k DAP KIELCE
PÓŁFINAŁ 2: GKS KATOWICE 5-0 APG
MECZ O MIEJSCE 5: SP CISOWA 2-2 (3-2)k SALOS
MECZ O MIEJSCE 3: APG 0-1 DAP KIELCE
FINAŁ: UKS MILENIUM 0-0 (3-2)k GKS KATOWICE


NAGRODY INDYWIDUALNE:
KRÓL STRZELCÓW – WOJCIECH ZAJĄC (UKS MILENIUM GLIWICE)
NAJLEPSZY BRAMKARZ –
IGOR TKOCZ (UKS MILENIUM GLIWICE)
NAJLEPSZY ZAWODNIK – PATRYK BOJEK (DAP KIELCE)