SREBRNE MILENIUM ROCZNIKA 2003

SREBRNE MILENIUM ROCZNIKA 2003

25 czerwca 2018 Wyłączono przez admin

Emocje, walka, piękne bramki oraz wysoki poziom sportowy, tak w kilku słowach można opisać to co działo się w niedzielę 24 czerwca 2018 roku na „Milenium Arenie”.

Pięć drużyn, które zdecydowały się powalczyć o tytuł najlepszej „ekipy” Beach Soccera na Śląsku w tej odmianie piłki nożnej zaprezentowały różne style gry. Początkowa faza turnieju, czyli runda wstępna nie zapowiadała wielkich emocji jakie zafundowali nam zawodnicy grający w półfinałach.

Od pierwszego gwizdka widać było ogromne zaangażowanie zawodników, nikt nie odstawiał nogi, młodzi „Beach Soccerowcy” walczyli o każdy centymetr boiska. Wyniki fazy wstępnej, która miała na celu rozstawić drużyny do walki w fazie pucharowej wyłoniły dwóch faworytów. Ostatni mecz fazy wstępnej toczył się pomiędzy drużynami, które odniosły po trzy zwycięstwa. Drużyna GKS Tychy na co dzień występująca w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej oraz UKS Milenium Gliwice, czyli gospodarz turnieju. Zawodnicy GKS-u Tychy sprawiali wrażenie jak by na co dzień trenowali piłkę plażową zaskakując szybką i niezwykle skuteczną grą swoich kolegów z gliwickiego UKS Milenium, ostatecznie wygrywając 4:1.

Dzięki zwycięstwu Tyszanie w pierwszym półfinale zmierzyli się z zawodnikami SMS Ruda Śląska. Mecz dostarczył ogromnych emocji. Zawodnicy z Rudy Śląskiej zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę, prowadząc przez większość spotkania 1:0. W końcowej fazie spotkania stracili bramkę i gdy wydawało się, że zobaczymy dogrywkę to GKS Tychy zadał decydujący cios meldując się w finale II Młodzieżowych Mistrzostw Śląska w Beach Soccer 2003 wygrywając z rudzkim SMS-em 2:1.

W drugiej parze półfinałowej zobaczyliśmy drużyny SOKOŁA Łany Wielkie oraz UKS MILENIUM Gliwice. Można by rzecz po pierwszej połowie, że to mecz bez historii pewne prowadzenie „Milenijnych lwów” 4:1 nie zapowiadało katastrofy tej drużyny. Ambitni i waleczni zawodnicy Sokoła po niezwykłej końcówce doprowadzili do wyrównania 4:4. O awansie do finału zdecydowała dogrywka. Na szybkie prowadzenie wyszli zawodnicy UKS-u Milenium, ale po wznowieniu gry przez SOKOŁA Łany ponownie mieliśmy remis 5:5. Tą grę nerwów w końcowej części dogrywki lepiej wytrzymali zawodnicy z Gliwic, na 25 sekund przed końcowym gwizdkiem ustalając wynik na 6:5 dla UKS MILENIUM Gliwice.

W meczu o brązowe medale ponownie oglądaliśmy wielkie sportowe widowisko. Naprzeciw stanęły dwie równorzędne drużyny, które otarły się o finał. I tym razem mogliśmy obserwować wiele pięknych zagrań a przede wszystkim ogromne zaangażowanie młodych zawodników. Przez większość spotkania skuteczniejsi byli zawodnicy SOKOŁA Łany Wielkie prowadząc 2:1. W końcówce spotkania SMS Ruda Śląska doprowadził do wyrównania 2:2, a gdy wszyscy zacierali ręce na dogrywkę, w ostatnich sekundach Rudzianie „wyrwali” brązowe medale zdobywając gola na wagę zwycięstwa 3:2.

Mecz finałowy zgromadził wielu sympatyków Beach Soccera, początkowa faza meczu należała do zawodników z Tychów, którzy objęli prowadzenie w 5 minucie meczu. Kilka chwil później na tablicy widniał wynik 1:1. Wszystko zaczęło się od nowa. Milenium zaczęło napierać i gdy wydawało się, że bramka jest tylko kwestią czasu, dwa zabójcze ciosy zadał tyski GKS wychodząc na prowadzenie 3:1. Gliwicka UKS-a rzuciła się do odrabiania strat, na 3 minuty przed końcem finału zdobywając bramkę kontaktową. Po mimo ogromnego oblężenia bramki GKS Tychy, Gliwiczanom nie udało się „wyszarpać” złota. Tytuł Mistrza Śląska w Beach Soccer rocznika 2003 pojechał zasłużenie do Tychów.

GKS Tychy w przekroju całego turnieju grał najrówniej i najlepiej wytrzymał trudy tego wymagającego turnieju. UKS MILENIUM Gliwice musi zadowolić się srebrem, ale młodzi „Beach Soccerowcy” już zapowiedzieli, że za rok będą chcieli odzyskać tytuł mistrzowski.

Wielkie słowa uznania należą się zawodnikom SMS Ruda Śląska, SOKÓŁ Łany Wielkie oraz FA Pyskowice. Dwie pierwsze drużyny zdobyły odpowiednio 3 i 4 miejsca, ale przy odrobinie szczęścia mogły walczyć o złote medale w finale Mistrzostwa Śląska w Beach Soccer dla roczników 2003 i młodsi.


Wyniki II Mistrzostw Śląska w Beach Soccer 2018 dla roczników 2003 i młodsi:

MECZ NR 1: SMS Ruda Śląska – GKS Tychy 1:3

MECZ NR 2: SOKÓŁ Łany Wielkie – FUTSAL AKADEMIA Pyskowice 5:3

MECZ NR 3: UKS MILENIUM Gliwice – SMS Ruda Śląska 8:2

MECZ NR 4: GKS Tychy – SOKÓŁ Łany Wielkie 4:3

MECZ NR 5: FUTSAL AKADEMIA Pyskowice – UKS MILENIUM Gliwice 2:6

MECZ NR 6: SMS Ruda Śląska – SOKÓŁ Łany Wielkie 2:4

MECZ NR 7: GKS Tychy – FUTSAL AKADEMIA Pyskowice 4:1

MECZ NR 8: UKS MILENIUM Gliwice – SOKÓŁ Łany Wielkie 5:0

MECZ NR 9: SMS Ruda Śląska – FUTSAL AKADEMIA Pyskowice 6:4

MECZ NR 10: GKS Tychy – UKS MILENIUM Gliwice 4:1

MECZ NR 11: PÓŁFINAŁ NR 1: GKS Tychy – SMS Ruda Śląska 2:1

MECZ NR 12: PÓŁFINAŁ NR 2: UKS MILENIUM Gliwice – SOKÓŁ Łany Wielkie 6:5 (4:4 dogrywka 2:1)

MECZ NR 13: MECZ O 3 MIEJSCE: SMS Ruda Śląska – SOKÓŁ Łany Wielkie 3:2

MECZ NR 14: FINAŁ: UKS MILENIUIM Gliwice – GKS Tychy 2:3


Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE: GKS Tychy

II MIEJSCE: UKS MILENIUM Gliwice

III MIEJSCE: SMS Ruda Śląska

IV MIEJSCE: SOKÓŁ Łany Wielkie

V MIEJSCE: FUTSAL AKADEMIA Pyskowice


Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Jakub Zając – SOKÓŁ Łany Wielkie

Najlepszy strzelec: Tomasz Matuszek – SOKÓŁ Łany Wielkie

Najlepszy Zawodnik: Misztal Marcel – GKS Tychy

Organizatorem II Mistrzostw Śląska w Beach Soccer dla roczników 2003 i młodsi był ŚLĄSKI ZWIĄZEK PIŁIKI NOŻNEJ, UKS MILENIUM Gliwice, projekt został dofinansowany z budżetu MIASTA GLIWICE. partnerem imprezy była firma PLASTIC OMNIUM.

Zapraszamy do fotorelacji – autorem zdjęć jest Pani Agnieszka Lekszycka

GALERIA – MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W BEACH SOCCER 2018 – ROCZNIK 2003