UKS MILENIUM GLIWICE – ZŁOTO I SREBRO W MMŚL W BEACH SOCCER ROCZNIKA 2008

UKS MILENIUM GLIWICE – ZŁOTO I SREBRO W MMŚL W BEACH SOCCER ROCZNIKA 2008

4 czerwca 2018 Wyłączono przez admin

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w Beach Soccer 2018 – rocznik 2008 i młodsi.

To były pierwsze w historii oficjalne Mistrzostwa Śląska Beach Soccera dla rocznika 2008 i młodszych. I zapewne zostaną zapamiętane na wiele lat. Wielkie sportowe emocje, piękne akcje oraz żywiołowo reagująca publiczność oraz zmieniające się dynamicznie warunki atmosferyczne. Cała impreza rozpoczynała się w palącym słońcu tak charakterystycznym dla Beach Soccera, z biegiem czasu zawodnicy musieli nie tylko walczyć ze sobą, ale również z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem.

Każdy kto spróbował gry na piasku wie, że nie jest łatwo – ale gdy masz na sobie strój klubowy zalany wodą a błyskawice i ulewny deszcz szaleją nad twoją głowa robi się naprawdę ciężko. Wielkie słowa uznania kierujemy do zawodników, trenerów oraz kibiców za wytrwałość i walkę w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Dziękujemy, że zostaliście z nami do końca. Beach Soccer to dyscyplina wymagająca serca i poświecenia. Udział w I Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w Beach Soccer dla rocznika 2008 wzięło 5 drużyn.
W pierwszej fazie turnieju, drużyny zagrały systemem każdy z każdym. Po fazie grupowej odpadła jedna drużyna, która zajęła 5 miejsce. W fazie pucharowej zagrały 4 najlepsze „ekipy”. System pucharowy, czyli półfinały zagrały drużyny zajmujące odpowiednio następujące miejsca: 1-4 oraz 2-3.

W finale pocieszenia, czyli meczu o 3 miejsce w strugach deszczu zobaczyliśmy drużyny CONCORDII Knurów i SMS RUDA Śląska. Lepsi w pojedynku o brązowe medale okazali się zawodnicy SMS-u pokonując swoich rówieśników z Knurowa 2:0.

W wielkim finale spotkały się dwie drużyny UKS MILENIUM Gliwice. Pojedynek o złote medale dostarczył wielu emocji a zagrania młodych adeptów Beach Soccera nagradzane były gromkimi brawami kibiców. Walka o każdą piłkę i ogromne zaangażowanie zawodników sprawiły, że w finale oglądaliśmy dwie równorzędne drużyny. Wygrała reprezentacja UKS MILENIUM Gliwice II, która zagrała bardziej zespołowo ogrywając swoich klubowych kolegów z UKS MILENIUM Gliwice I 2:1.


Wyniki I Mistrzostw Śląska w Beach Soccer 2018 dla roczników 2008 i młodsi:

MECZ NR 1: CONCORDIA Knurów – GWIAZDA Ruda Śląska2:1

MECZ NR 2: UKS MILENIUM Gliwice I – UKS MILENIUM Gliwice II  1:2

MECZ NR 3: SMS Ruda Śląska – CONCORDIA Knurów 3:0

MECZ NR 4: GWIAZDA Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice I 0:9

MECZ NR 5: CONCORDIA Knurów – UKS MILENIUM Gliwice II 0:2

MECZ NR 6: GWIAZDA Ruda Śląska – SMS Ruda Śląska 0:2

MECZ NR 7: SMS Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice II 0:5

MECZ NR 8: CONCORDIA Knurów – UKS MILENIUM Gliwice I 0:4

MECZ NR 9: GWIAZDA Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice II 1:6

MECZ NR 10: SMS Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice I 1:2

MECZ NR 11: PÓŁFINAŁ NR 1: UKS MILENIUM Gliwice II – CONCORDIA Knurów 5:0

MECZ NR 12: PÓŁFINAŁ NR 2: UKS MILENIUM Gliwice I – SMS Ruda Śląska 4:1

MECZ NR 13: MECZ O 3 MIEJSCE: SMS Ruda Śląska – CONCORDIA Knurów 2:0

MECZ NR 14: FINAŁ: UKS MILENIUIMGLIWICE I – UKS MILENIUM Gliwice II 1:2


Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE: UKS MILENIUM Gliwice II

II MIEJSCE: UKS MILENIUM Gliwice I

III MIEJSCE: SMS Ruda Śląska

IV MIEJSCE: CONCORDIA KNURÓW

V MIEJSCE: GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA


Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Filip Pas – CONCORDIA Knurów

Najlepszy strzelec: Leon Jasiński – UKS MILENIUM Gliwice

Najlepszy Zawodnik: Paweł Herc – UKS MILENIUM Gliwice


Organizatorem I Mistrzostw Śląska w Beach Soccer dla roczników 2008 i młodsi był ŚLĄSKI ZWIĄZEK PIŁIKI NOŻNEJ, UKS MILENIUM Gliwice, projekt został dofinansowany z budżetu MIASTA GLIWICE. partnerem imprezy była firma PLASTIC OMNIUM.

GALERIA MMŚL W BEACH SOCCER ROCZNIKA 2008